Почти никой в Португалия не очакваше Порто да се класира на финал за купата на страната след домакинското поражение с 0:2 от Бенфика в първия полуфинален мач между двата отбора. Чудеса във футбола обаче често стават. Тази вече "драконите" победиха своя съперник с 3:1 ещадио "Луж" и заслужено ще спорят за второто по сила отличие в Португалия

През първото полувреме играта се водеше предимно от домакините, които пропуснаха няколко много изгодни положения за гол.

След почивката обаче гостите обаче излязоха преобразени на терена. В 64-ата минута Моутиньо даде преднина на Порто, а 10 минути по-късно Хълк с втори гол заличи преднината на "орлите" от първата среща. Само 120 секунди след това ужасът за феновете на домакините бе пълен , когато Фалкао направи преднината на Порто класическа.

Драмата обаче и този път не липсваше. В 80-ата минута Кардосо върна един гол от дузпа, а веднага след това домакините натисаха. До ново попадение обаче така и не се стигна и Порто се класира за финала.