Парагвай хвърли голямата бомба на четвъртфиналите в Копа Америка. "Гуараните" победиха Бразилия след дузпи и по този начин изхвърлиха единия от големите фаворити в турнира.

В 15-ата минута Селесао организира чудесна контраатака, Дани Алвеш получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Робиньо от движение засече кълбото в мрежата за 1:0.

След почивката Парагвай натисна и в крайна сметка успя да стигне до гол. В 70-ата минута Тиаго Силва игра с ръка при борба за висока топка в наказателното поле и съдията без колебание посочи бялата точка за дузпа. Дерлис Гонзалес пък изпълни безпощадно наказателния удар в 72-ата минута и резултатът бе изравнен - 1:1.

В крайна сметка мачът заръши наравно и по правилата на Копа Америка победителят се определя с директно изпълнение на дузпи, без продължения.

При ударите от бялата точка нервите на бразилците отново не издържаха. Евертон Рибейро пропусна втория удар за своя тим, а след това Дъглас Коста също не успя да уцели вратата при четвъртия опит. Дерлис Гонзалес пък бе безпощаден от бялата точка (отново), носейки успеха на "Гуараните".

Бразилия - Парагвай 1:1 (3:4 при дузпите)

1:0 Робиньо (15')
1:1 Гонзалес (72'-д.)

Бразилия: Джеферсон - Дани Алвеш, Тиаго Силва, Жоао Миранда, Филипе Луис - Фернандиньо, Елиаш - Уилиан (60' Дъглас Коща), Филипе Коутиньо, Робиньо (87' Евертон Рибейро) - Роберто Фирмино (69' Диего Тардели)

Парагвай: Хусто Вияр - Бруно Валдес, Пауло да Силва, Пабло Агилар, Иван Пирис - Дерлис Гонсалес, Виктор Касерес, Едуардо Аранда (77' Освалдо Мартинес), Едгар Бенитес (84' Оскар Ромеро) - Нелсон Валдес (74' Раул Бобадия) - Роке Санта Крус