Карло Анчелоти бе официално представен като нов селекционер на бразилския национален отбор на специална пресконференция в Рио де Жанейро. Събитието привлече над 250 журналисти, а сред акцентите бе обяснението на италианския специалист защо е избрал "Селесао" пред възможността да поеме родината си.
"Никой от Италианската федерация не ми се е обаждал. Освен това Италия вече има страхотен треньор - моят приятел Лучано Спалети", заяви 65-годишният Анчелоти, който през юни ще навърши 66 години.
Наставникът, спечелил Шампионската лига рекордните пет пъти и триумфирал в петте водещи европейски първенства, подчерта, че в миналото е имал предложения да поеме "Скуадра адзура", но тогава не е бил готов да се откаже от ежедневната клубна работа.
"Гордея се, че ще ръководя най-успешния национален отбор в историята - Бразилия. Сега носим отговорността да донесем шеста световна титла", заяви Анчелоти.
Запитан как обяснява неуспехите на Италия да се класира за последните две световни първенства, той посочи:
"Във футбола всичко зависи от поколението, с което разполагаш. През 1982 г. Бразилия имаше страхотен отбор, но титлата отиде при Италия - заради талант, организация, труд. Убеден съм, че и Италия, и Бразилия ще се борят за първото място на Мондиала догодина."
Анчелоти ще направи официалния си дебют начело на Бразилия в световните квалификации срещу Еквадор и Парагвай през юни.