Нюкасъл и ПСВ Айндховен не се победиха в приятелски мач в чест на легендата на английския футбол сър Боби Робсън. Двата тима завършиха 2:2 на "Сейнт Джеймсис Парк", а българският национал в ПСВ Станислав Манолев започна като титуляр и остана на терена до 63-ата минута.

Сър Боби Робсън води и двата тима по време на забележителната си треньорска кариера. Той почина точно преди една година, на 76-годишна възраст. Не веднъж Жозе Моуриньо е споменавал, че дължи всичките си познания за треньорската професия именно на Робсън.

Иначе ПСВ започна по-добре мача и след първата част поведе с 2:0 след голове на Ола Тойвонен в 10-ата и Балаш Джуджак в 40-ата минута. През втората част "свраките" успяха да се съвземат, а пък ПСВ подходи аристократично и срещата завърши наравно. Попадение на Тейлър в 52-ата минута направи резултата 1:2, а Бест изравни в 72-ата.