Нигерия победи с 4:1 Аржентина в контрола, играна в Абуджа. Селекционерът на "гаучосите" Серхио Батиста заложи на експериментален състав от млади футболисти, предимно състезаващи се в Европа, които рядко получават шанс за изява.

Националите на Нигерия поведоха с класическото 3:0 още преди почивката. Нападателят на Алмерия Икечукву Уче откри резултата в 10-ата минута.

В 27-ата Виктор Обиня реализира дузпа, а в 39-ата Уче вкара второто си попадение в контролата, засичайки с глава центрираната отляво топка.

В 52-ата минута Еменике получи дълъг извеждащ пас, озова се сам срещу вратаря на Аржентина и го прехвърли за 4:0.

Почетното попадение за "гаучосите" бе дело на Мауро Босели в 98-ата минута от дузпа.