Сампдория и Наполи завършиха наравно 2:2 в интересен мач от 30-ия кръг на Серия "А". В герой за генуезците щеше да се превърне халфът Анджело Паломбо, който вкара и двата гола за своя тим. "Щеше", защото в последните секунди на двубоя гостите от Неапол изравниха.

Паломбо откри от пряк свободен удар в 28-ата минута. Малко преди края на първата част Марсело Салайета изравни с глава отблизо, след центриране на Марек Хамшик. В 63-ата минута отново дойде мигът на Паломбо и той вкара втория си гол в мача, отново от фаул.

Течеше даденото от рефера продължение, когато влезлият като резерва Герман Денис успя да изравни и донесе точката на южняците.

Двата тима са в средата на таблицата, без опасност да изпаднат, но и без особени шансове за нещо повече от класиране в златната среда.

Намиращият се в тежко положение Торино отново загуби, този път като гост на Палермо. Единственото попадение за сицилианците бе дело на Едисон Кавани в 51-ата минута. Нападателят се разписа с глава след центриране на Фабио Симплисио. В края на мача "биковете" натиснаха, но нямаха късмет да изравнят 2 минути преди последния съдийски сигнал, когато ударът на Блерим Джемайли от фаул срещна страничната греда.

Торино е на предпоследното място в класирането, на 2 точки от спасителната 17-а позиция. Палермо продължава да държи 7-ото място, което дава право на участие в "Лига Европа" (Купата на УЕФА).

Сиена пък спъна Лацио по пътя на столичани към евротурнирите. Емануеле Калайо откри за "бианконерите" в 25-ата минута, след пас на Даниеле Галопа. Второто попадение бе дело на Масимо Макароне 5 минути преди края. Бившият нападател на Мидълзбро се разписа след шут отляво на наказателното поле.

Между двата гола Лацио имаше игрово преимущество, но с пропуски се отличиха Коларов, Роки и Ледесма. След тази победа Сиена почти си осигури оставането в Серия "А", а Лацио вече е на 4 точки зад 7-ия Палермо.