Наполи и Байерн Мюнхен завършиха наравно 1:1 в двубой от Група „А" на Шампионската лига. По този начин двата отбора продължават да водят в класирането, като лидер са германците със 7 точки.

Байерн започна фантастично срещата и откри резултата още във втората минута, когато младият Тони Кроос наказа груба грешка в защитата на италианците. Халфът получи добра топка от Боатенг и с удар от 10 метра не остави шанс на Де Санктис.

В следващите минути момчетата на Юп Хайнкес можеха да решат двубоя, но не успяха да се възползват от изгодните ситуации. С течение на двубоя Наполи се съвзе и изравни резултата в края на полувремето, когато Бадщубер си отбеляза автогол след опасно центриране на Кристиан Маджо.

В началото на втората част Байерн получи правото да изпълни дузпа, но ударът на голмайстора Марио Гомес бе спасен от Морган Де Санктис. До края на двубоя нови голове не паднаха и двата отбора разделиха по точка.

Байерн остава на върха в класирането с актив от 7 точки. Наполи са втори с 5 точки, следвани от Манчестър Сити с 4 и Виляреал с 0.

НАПОЛИ - БАЙЕРН 1:1

0:1 Кроос (2')

1:1 Бадщубер (39'-автогол)

НАПОЛИ: Де Санктис, Ароника, Кампаняро, Канаваро, Маджо, Хамшик, Зунига, Гаргано, Инлер, Кавани, Лавеци

БАЙЕРН: Нойер, Боатенг, Ван Буйтен, Бадщубер, Лам, Тимосчук, Швайнщайгер, Рибери, Кроос, Мюлер, Гомес