90+4′
Турнир: Суперкупа на Европа Стадион: "Йоргос Караискакис", гр. Пирея (Гърция) Зрители:
105′

Гудел пропуска! Манчестър Сити печели Суперкупата на Европа!

104′

Кайл Уолкър е акуратен!

103′

Гонсало Монтиел отбелязва!

102′

Джак Грийлиш не греши!

101′

Иван Ракитич е безапелационен!

100′

Матео Ковачич се разписва!

99′

Рафа Мир също бележи!

98′

Безупречен Хулиан Алварес!

97′

Лукас Окампос вкарва!

96′

Ерлинг Халанд е точен!

90+5′

СЛЕДВАТ ДУЗПИ!

90+4′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ!

90+3′

Ел Несири и Ерик Ламела излизат. На тяхно място влизат Сусо и Рафа Мир.

90′

Пропуск! Манчестър Сити пропусна да спечели буквално в последните минути на сблъсъка. Фил Фоудън центрира, а защитникът Нейтън Аке се извиси над всички, предизвиквайки добра реакция на Боно.

89′

Жълт картон за Хуанлу.

84′

Хулиан Алварес заема мястото на голмайстора Коул Палмър.

83′

Гонсало Монтиел заменя Хесус Навас.

74′

Оливер Торес е заменен от Хуанлу Санчес.

68′

Импулс в играта на Манчестър Сити! Шампионът на Англия не се задоволява с изравнителното попадение и не спира да търси втори гол в мача. Един от най-дейният в състава на Гуардиола Кол Палмър стреля мощно, ала Боно запази спокойствие и изби топката.

Снимка 630175

62′

ГООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Преимуществото на гранда от Манчестър се увенча с успех. Вездесъщият опорен халф Родри центрира великолепно в наказателното поле на Севиля, където талантът Кол Палмър с изящно изпълнение възстанови паритета.

61′

Жълт картон за Ерик Ламела.

49′

Какъв шанс за Севиля! Макар второто полувреме да стартира с доминация на "гражданите", символичните гости пропиляха страхотна възможност да удвоят аванса си. Левият флангови футболист Лукас Окампос се измъкна от опеката на отбраната на Манчестър Сити, устреми се напред, за да изведе Ел Несири на стрелкова позиция, от която таранът отправи удар, париран от Едерсон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

40′

Владеене на топката: Манчестър Сити: 74%, Севиля: 26%

32′

Лоик Баде е официално предупреден.

Снимка 630176

24′

ГООЛ ЗА СЕВИЛЯ! Въпреки предимството на английския шампион, възпитаниците на Мендилибар реализираха първия гол в двубоя. Снажният нападател на тима Юсеф Ен-Несири засече центриране отляво и по прецизен начин съумя да се разпише за 1:0.

17′

Съставът на Пеп Гуардиола отново чрез продължително разиграване застраши вратата на „андалусийците“. Лявото крило Джак Грийлиш овладя подаване на границата на наказателното поле, след което с корав удар предизвика намеса от страна на Боно.

7′

Двубоят започна двуостро, като двата тима демонстрират сериозна агресия. Най-доброто положение към момента обаче пропусна Манчестър Сити. Стражът на Севиля Боно беше принуден да прави спасяване, тъй като при центриране от ъглов удар, Нейтън Аке стреля опасно, но в обсега на мароканеца.

1′

87. Джеймс МакАтий 28. Ману Буено

Манчестър Сити се изправя срещу Севиля в опит да спечели 4-и трофей през календарната година.

"Гражданите" направиха исторически требъл в предишния сезон, а този стартираха с драматична загуба след дузпи от Арсенал за "Къмюнити шилд", така че сега ще са още по-мотивирани да вземат Суперкупата на Европа.

Домакин на големия мач за първия европейски трофей през новия състезателен сезон е Гърция, където английският хегемон през последното десетилетие Манчестър Сити се очаква да няма сериозни проблеми срещу завършилия 12-и в испанския елит тим на Севиля.

Двата отбора бяха в една група в Шампионска лига през миналата кампания и момчетата на Пеп Гуардиола спечелиха с 4:0 като гости и 3:1 у дома. Двата отбора се представиха противоположно в своите стартове от вътрешните си първенства, като Сити разби далеч от дома Бърнли с 3:0, докато Севиля падна вкъщи с 1:2 от Валенсия.