Българинът Мартин Кушев отбеляза гол и донесе точката за Амкар при равенството 1:1 с ФК Москва в мач от 14-ия кръг от първенството на руската Висша лига.

Бившият футболист на Славия се разписа в последната 90-ата минута и по този начин спаси тима от Перм от загуба. Преди това гостите поведоха в резултата с гол на Голишев в 48-ата минута.

Кушев имаше и други възможности, но направи пропуски. Все пак той се отчете с гол и донесе ценна точка за Амкар, който продължава да няма поражение на собствен терен. За домакините цял мач играха и другите двама българи - Захари Сираков и Георги Пеев.

В по-ранните неделни срещи Том (без Александър Младенов) изненадващо надделя над Локомотив (Москва) с 4:2, а Криля Советов се наложи над шампиона ЦСКА (Москва) с 1:0.

Преди последния мач от кръга Зенит - Спартак (Налчик), начело във временното класиране е Спартак (Москва) с 23 точки, пред Динамо (Москва) и Криля Советов - по 22, ЦСКА Москва, ФК Москва и Зенит - по 21, Амкар - 19, Том - 18 и други.