Италия и Румъния завършиха наравно 1:1 в приятелски мач, който изиграха в Австрия. Балканците откриха резултата през първата част, когато се разписа Марика. Нападателят бе изведен очи в очи с вратаря на Скуадрата Вивиано и не сгреши.

В самия край на мача пък италианците изравниха чрез резервата Фабио Куалярела. Нападателят засече с глава центриране от корнер на друга резерва - Андреа Пирло.

Селекционерът на Италия Чезаре Прандели започна с четирима дебютанти в стартовия състав - Андреа Ранокиа, Федерико Балзарети, Алесандро Диаманти и Кристиан Ледесма. В отбора пък се завърнаха Марио Балотели, Джузепе Роси и Алберто Акуилани.
Двубоят бе изгледан от едва 5000 зрители.

"Изправихме се срещу агресивен отбор. В нашия тим имаше няколко нови момчета, които имаха известни трудности. Радвам се, защото след почивката показахме характер. Не искахме да загубим и се борихме до последно", каза след мача селекционерът на Италия Чезаре Прандели.

ИТАЛИЯ - РУМЪНИЯ 1:1
0:1 Марика (30')
1:1 Куалярела (81')

ИТАЛИЯ: Вивиано, Сантон (60' Касани), Ранокиа, Бонучи, Балзарети, Акуилани, Ледесма (60' Пирло), Маури, Диаманти (46' Де Роси, 80' Пацини), Роси (46' Джилардино), Балотели (60' Куалярела)

РУМЪНИЯ: Пантилимон (46' Татарусану), Рапа, Тамас, Кичу (16' Гоян), Рат, Торе (57' Танасе), Ропотан (80' Алекса), Флореску, Деац (90' Илие), Станчу, Марика.