Българският нападател Иван Цветков отбеляза втория гол при победата на Спарта (Ротердам) с 2:0 над домакина Ден Хааг в мач от последния 34-ти кръг на холандското футболно първенство.

Цветков, който в сряда донесе победата на тима си над Валвайк с 3:2 с решително попадение седем минути преди края, се разписа във втори пореден мач и завърши сезона с общо 5 гола.

Българинът направи 2:0 в 65-ата минута, а две минути по-късно той бе заменен от Рашид Буаузан.

Така Спарта Ротердам завърши на 14-о място в крайното класиране и запази мястото си в елита.

От дивизията директно отпадна Розендал, а Вилем II и НАК (Бреда) ще играят плейофи с отбори от втора дивизия, за да останат сред най-силните и през следващия сезон.

Шампионът ПСВ Айндховен, който защити титлата си, разгроми НАК с 6:2 в последния кръг. С по два гола се отличиха Ян Венегор оф Хеселинк и Джеферсън Фарфан.

Клаас Ян Хунтелаар също отбеляза две попадения за успеха на Аякс с 4:2 като гост на Валвайк и завърши сезона на първо място при стрелците с 33 попадения.

Домакините играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Стивън Келър получи втори жълт картон в 43-ата минута.

АЗ Алкмаар си осигури сребърните медали, а с това и място в квалификациите за Шампионската лига, след като победи Хееренвеен с 4:2 като гост.

С по два гола за възпитаниците на Луис Ван Гаал се отличиха Дани Кьоверманс и Стейн Хуисегемс.

Трети завърши Фейенорд, който в последния си мач победи останалия с 10 души аутсайдер Розендал.

Дирк Кайт вкара от дузпа 22-ия си гол за сезона и завърши втори при стрелците заедно с Шота Арвеладзе от Алкмаар.