Българският нападател Иван Цветков вкара гол, но неговият Спарта (Ротердам) загуби градското дерби с Фейенорд с 2:3 като гост в среща от 18-ия кръг на холандското футболно първенство в Ередивизие.

Цветков откри резултата в 16-ата минута с удар с глава отблизо, но веднага след изпълнението на центъра Ангелос Харистеас изравни. След това Тео Лусиус изведе домакините напред от дузпа в 29-ата минута, а Идерлиндо направи 2:2 точно след почивката. Домакините упражниха натиск и си осигуриха победата с гол на Тим Винкен в 75-ата минута.

ПСВ Айндховен се разправи набързо с Вилем II Тилбург като вкара три гола в първите 22 минути на мача. В крайна сметка ПСВ победи с 4:0 и записа 12-ия си пореден успех в холандското първенство.

Патрик Клуиверт изведе с красив пас с пета Ибрахим Афеле в 4-ата минута, а след това подаде и за гола на Аруна Коне. Тими Симънс направи 3:0 след ъглов удар на Едисон Мендес, а Диего Тардели довърши противника 19 минути преди края.

ПСВ не е допуснал гол цели 919 минути и е първи в класирането с 49 точки от 18 мача. Вторият АЗ Алкмаар, който по-късно днес играе с НЕК Ниймеген има 10 точки по-малко, а трети е Аякс Амстердам.