Европейският шампион Италия спечели малкия финал в турнира Лига на нациите. "Скуадра адзура" се реваншира за поражението си от Испания на полуфиналите и днес зарадва публиката в Торино с победа 2:1 над Белгия.

С оглед естеството на сблъсъка, двата тима бяха заложили на различни от обичайните си единадесеторки. Тази на Роберто Манчини се оказа по-акуратната в решителните мигове и донесе бронзовите медали в актива на континенталния първенец.

Испания победи Италия с 2:0

Испания прекъсна серията на Италия и се класира за финала на Лига на нациите

Феран Торес отбеляза и двата гола за "Ла Фурия Роха"

Домакините започнаха по-силно срещата и можеха да открият още в 21-ата минута. Централният нападател Джакомо Распадори се озова на стрелкова позиция, но в крайна сметка бе блокиран. Белгийският отговор бе красноречив и 240 секунди по-късно Салемакерс разтресе горната греда над бившия му съотборник в Милан Джиджо Донарума.

Снимка 549726

Източник: EPA/БГНЕС

До паузата Тибо Куртоа трябваше спасява "червените дяволи", след като отрази по фантастичен начин удар отблизо на Федерико Киеза.

Второто полувреме стартира по мечтан начин за "адзурите". В 46-ата Юри Тилеманс изчисти с глава центриране от корнер. За ужас на белгийците обаче кълбото попадна в краката на Николо Барела, който без никаква подготовка, от границата на наказателното поле, запрати кълбото в долния десен ъгъл на Куртоа.

Късметът продължи да си прави шеги с гостите, тъй като в 60-ата отново удариха греда, този път чрез Батшуай. По-лошото за хората на Мартинес бе, че след няколко атаки се стигна до дузпа в техен пасив. Тимоти Кастан извърши нарушение срещу Феде Киеза и главният съдия отсъди наказателен удар, реализиран от Доменико Берарди.

Снимка 549727

Въпреки тежката ситуация, "дяволите" не изневериха на офанзивната си философия, създавайки куп нови грижи за италианците. Така се стигна и до греда №3, като неин автор стана Яник Ферейра-Караско.

Испания - Франция, пълен обрат

Срещата бе чакана с голям интерес

Интрига до последния съдийски сигнал все пак имаше. Появилият се като смяна Шарл де Кетелаере получи страхотен пас от Кевин Де Бройне в 86-ата минута и сам срещу Донарума намали до 1:2.

Снимка 549725

До края Италия все пак удържа рязко намалялата си преднина и така можеха да се поздравят с победа в малкия финал на този турнир. Тази вечер от 21:45 часа, първото място в надпреварата ще си оспорват Франция и Испания на "Джузепе Меаца" в Милано.