Един от фаворитите в Купата на Азия - Иран се класира много трудно за четвъртфиналите в надпреварата след драматичен успех над Сирия с 6:5 след изпълнение на дузпи.

В редовното време на последния от осминафиналите двата тима си размениха по един гол - също от наказателни удари. При изстрелите от бялата точка в края иранците бяха безгрешни и вкараха всичките си пет, докато капитанът на съперника Фахд Юсеф пропусна при втория шут и това реши изхода на мача.

Мехди Тареми реализира за персите в 34-тата от дузпа, но след почивката Омар Хрибин изравни в 64-тата. В последната минута на редовното време Тареми беше изгонен за втори жълт картон.

В битка за мястото на полуфиналите Иран ще спори с Япония.

Отборът от Техеран влезе в срещата като абсолютен фаворит на фона на три успеха в групата си. В същото време за сирийците това изобщо беше първо достигане до фазата на елиминациите, което стана факт, тъй като тимът се оказа един от четирите най-добри трети състава в групите.

Иран наложи огромно превъзходство и създаде куп положения, но стигна само един гол, дело на Тареми от дузпа.

През второто полувреме, при една от малкото си атаки, тимът на Ектор Купер спечели дузпа, от която изравни.

Малко преди началото на продълженията Тареми се принуди да извърши нарушение в половината на своя отбор, заради което беше изгонен с червен картон. Отборът на Сирия обаче не успя да се възползва и в добавените 30 минути не затрудни фаворита, заради което се стигна до изпълнение на дузпи.