Селтик и Хартс завършиха наравно 2:2 в дербито на 20-ия кръг от Висшата лига на Шотландия. "Зелено-белите" на два пъти бяха напред в резултата, но домакините се добраха до равенство, което ги остави в борбата за челните позиции.

В 42-ата минута Нир Битон изведе гостите напред в резултата с точен диагонален удар в десния долен ъгъл. В последните секунди на първата част Сам Никълсън отблизо изравни за 1:1. След почивката Селтик беше по-активният отбор на терена и отново поведе в 70-ата минута чрез Том Рогич, който се разписа със силен удар извън наказателното поле.

В самия край на мача на "Тайнкасъл" Хартс отново изравни с гол на Осман Соу. След това реми "зелено-белите" са на първо място в класирането с актив от 43 точки. Хартс е на третата позиция с 10 точки по-малко. Намиращият се на второ място във Висшата лига състав на Абърдийн има 42 точки.