Националните футболни отбори на Германия и Украйна завършиха 3:3 в приятелски мач, игран на "Везерщадион" в Бремен. Това беше мач номер 1000 в историята на Бундестима.

Отборът на Ханзи Флик поведе в резултата още в шестата минута, след като се разписа любимецът на местната публика Никлас Фюлкруг.

Кевин Трап ще пази за Германия срещу Украйна

Мачът е на стадиона в Бремен, а домакините на Европейското първенство догодина играят само контролни мачове

Тимът на Украйна обаче направи пълен обрат още до почивката, като Виктор Циганков вкара след асистенция на Олександър Тумчук, а Антонио Рюдигер от Бундестима си вкара автогол.

След почивката Виктор Циганков вкара второто си попадение в мача, с което затвърди аванса за тима на Серхий Ребров.

В края на мача резервата Кай Хаверц намали гол за Германия, след като овладя топката с глава и след това стреля технично покрай вратаря на гостите Анатолий Трубин. В 90-ата минута отново Хаверц бе герой за тима си, като спечели дузпа, от която точен бе Йозуа Кимих, който изравни резултата.

На срещата присъстваха президентът на Германия Франк-Валтер Щайнмайер и посланикът на Украйта в Германия Олексей Макейев.

Германия е домакин на Европейското първенство през следващата година и не участва в квалификационния цикъл. Отборът на Ханзи Флик играе серии от контроли, като след четири дни ще срещне Полша във Варшава, а на 20 юни тимът ще играе срещу Колумбия в Гелзенкирхен.