Фекир влиза на мястото на Гризман.

76′

Ареола улови удар с глава на Хумесл след корнер.

75′

Матиас Гинтер се извиси и стреля с глава след центриране от корнер, но Ареола отново бе блестящ и изби в нов ъглов удар.

Снимка 376906

72′

Поредно отлично спасяване на Ареола! Френският вратар отрази удар на включилия се в атака Хумелс.

67′

Дембеле влиза на мястото на Жиру.

Снимка 376900

66′

Гюндоган заменя Горецка.

65′

Марко Ройс се изплъзна от защитата на Франция и стреля силно от средно разстояние под напречната греда, но Ареола спаси.

Снимка 376903

64′

Силен удар от далечна дистанция на Гризман, Нойер плонжира и избива.

63′

Удар на Кимих от далечна дистанция минава високо над вратата.

50′

Гризман се озова на отлична стрелкова позиция, но ударът му бе слаб и Нойер се справи.

Снимка 376890

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

43′

Нойер плонжира и спаси удар от пряк свободен удар на Мбапе.

37′

Първа по-сериозна опасност и пред вратата на Германия. Жиру се извиси над защитата на Германия и стреля с глава в десния ъгъл, но Нойер се намеси отлично и спаси.

35′

Кроос центрира от корнер, а от точката на дузпата Хумесл стреля с глава, но прати топката покрай лявата греда.

19′

Тимо Вернер овладя топката на границата на пеналта и стреля по земя, но Ареола нямаше проблеми и улови.

Снимка 376891

17′

Франция изравни играта, като на свой ред опита да застраши Мануел Нойер с няколко центрирания в наказателното поле, но немската защита се справи.

9′

Мюлер проби и опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но играч на Франция успя да изчисти в корнер.

Снимка 376877

5′

Германия е по-активният отбор в началото на срещата. Опасности пред Ареола засега липсват.

1′

20. Товен

Германия посреща Франция в мач от новия турнир на УЕФА Лига на нациите. Двубоят е тази вечер от 21:45 часа на "Алианц Арена" в Мюнхен. "Петлите" триумфираха със световната титла това лято, докато Бундестимът разочарова напълно по терените в Русия. Селекцията на Йоахим Льов не успя да излезе от група с Мексико, Швеция и Южна Корея. Нещо повече, завърши на последно място.

В исторически план Германия изостава с 9:13 победи в 29 мача, при голова разлика 47:45 за французите. Възпитаниците на Льов имат да си връщат за загубата с 0:2 от този съперник на Евро 2016, но и на своите фенове, които все още не могат да забравят фиаското в Русия.

Йоги Льов: Невъзможно е Йозил отново да играе за Германия

"Месут вече е избрал своя път, няма връщане назад"

Любопитното е, че гостите имат цели три успеха и едно равенство при последните си три гостувания на Германия, което вкарва допълнително напрежение в редиците на домакините. Балансът в играта на "петлите" в момента е на едно ниво над този при германците, но публиката би трябвало да даде допълнителни сили на своите любимци.

Някои ключови фигури сложиха край на кариерата си в националния отбор на Германия, а подмладяването на състава не върви по очаквания начин въпреки изобилието от талант. В същото време талантливите младоци на Франция започват да навлизат с пълна сила в първия състав и това дава своето отражение. Младите звезди на петлите са прекалено много и изборът за Дешан е все по-сложен. Представянето на тима през последните 2 години е впечатляващо от гледна точка на резултати -финал на Евро 2016 и титла на Мондиал 2018.