Световният шампион Франция навлиза във форма за Евро 2020. Селекцията на Дидие Дешан, която е смятана за един от големите фаворити, не остави шанс на Уелс, побеждавайки "драконите" с 3:0.

Германия изпусна Дания в контрола

Срещата завърши 1:1

Проверката на "Алианц Ривиера" в Ница бе белязана от голямото завръщане на Карим Бензема, който след дълги години отново облече националната фланелка. Звездата обаче няма да запомни с добро проверката, тъй кат пропусна дузпа в 27-ата минута. Заради нея червен картон получи Неко Уилямс от островитяните, което предреши и по-нататъшния развой на събитията.

Снимка 533262

Източник: EPA/БГНЕС

До полувремето логичното все пак се случи и Килиан Мбапе съумя да преодолее Дани Уорд.

Веднага след почивката Мбапе и Гризман демонстрираха отлично взаимодействие, а за нападателя на Барселона остана възможността да опъне мрежата с хубав шут в горния ляв ъгъл.

Англия геройски удържа минимален успех над Австрия

Единственото попадение на "Ривърсайд" вкара Букайо Сака

В 79-ата минута Карим Бензема отново се размина с гола, като този път негов тежък удар, от границата на наказателното поле разтресе, левия страничен стълб. Но тъгата за едни, е радост за други. От ситуацията най-бързо се възползва резервата Усман Дембеле, който след секунди вече празнуваше попадение №3 в уелската врата.