Германия и Дания завършиха наравно 1:1 в контролна среща. Двубоят, който се игра в австрийския град Инсбрук, е част от подготовката на двата отбора за Евро 2020.

Флориан Нойхаус откри резултата в 47-ата минута, а Юсуф Поулсен изравни в 71-ата минута. Воденият от Йоахим Льов отбор бе по-добрият тим на терена, като пропусна няколко добри положения. Гредата също спаси на два пъти "червения динамит".

В проверката за Бундестима участие по една или друга причиха не можеше да вземат Тони Кроос, Илкай Гюндоган, Леон Горетцка, Кай Хаверц, Антонио Рюдигер и Емре Джан. Срещата бе първа от около 2 години насам за Томас Мюлер и Матс Хумелс.

Снимка 533258

В 12-ата минута Нойхаус получи пред наказателното поле и отправи удар, който Шмайхел спаси. Две минути след това Мюлер бе оставен непокрит и отправи удар с глава след прецизно центриране на Кимих, но вратарят на Дания отново се справи.

В 25-ата минута Сане се озова на стрелкова позиция след центриране отдясно, но шутира много неточно над вратата.

Десет минути след това Кимих центриране остро отдясно от пряк свободен удар. Топката премина опасно на метри от голлинията, но нито един играч на Бундестима не успя да засече. Малко след това мощен шут на Госенс, който беше в очертанията на вратата, беше блокиран от Поулсен и излезе в корнер.

Мемфис Депай измъкна Нидерландия срещу Шотландия

Контролата завърши 2:2

В 43-ата минута Германия получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Кимих отправи силен нисък удар, но топката не успя да премине през стената и Дилейни изби.

Минута по-късно Гнабри получи пред наказателното поле, финтира бранител и отправи прецизен удар, който срещна горната греда.

Две минути след подновяването на играта Германия поведе. Госенс центрира отдясно, а Мюлер продължи топката с глава. След това последва рикошет в Кимих и кълбото се озова в краката на Нойхаус, който от няколко метра не сбърка.

Снимка 533257

В 54-ата минута Шмайхел отрази коварен удар на Госенс. След час игра Гинтер засече с глава центриране на Мюлер и принуди Шмайхел отново да спасява.

В 71-ата минута Дания изравни. Ериксен проби през центъра и с хубав пас изведе Поулсен. Нападателят избяга от Хумелс и с плътен удар прати топката зад Нойер.

В 77-ата минута отново гредата спаси "червения динамит". Гинтер получи отляво и центрира остро. На първа греда Нойхаус засече, но топката отново срещна страничния стълб.