Дания загуби от Бразилия с 1:3 първата си контрола преди Евро 2012. Двубоят се игра на неутрален терен в немския град Хамбург.

Интерес към мача обаче въобще не липсваше, като трябва да се отбележи и присъствието по трибуните на няколко колоритни бразилки, облечени в традиционните минималистични костюми за самба.

„Селесао" пък сякаш танцуваше самба долу на терена. Латиноамериканците поведоха още в 8-ата минута след невероятен далечен удар на звездата на Порто Хълк.

Само минути по-късно резултатът бе удвоен. Дамиао центрира, хълк успя да отклони топката, която от крака на Ники Зимлинг се озова в мрежата за Сьоренен за втори път.

Малко преди почивката Хълк направи резултата класически. Той открадна топката от Агер, напредна и спокойно я пусна покрай излезлия да го посрещне датски вратар.

След почивката „датският динамит" се стегна и създаде наколкомного добри положения. Агер направи невероятен пропуск в 48-ата мин, преди Никлас Бендтнер да намали в 71-ата след отлична акция за Зимлинг.