Турнир: Световни първенства Стадион: Зрители: 41,231

Край на най-резултатния мач на първенството досега.

ГОООЛ! Бачуай вкара все пак.  Той се хвърли отдясно пред малкото поле и засече топката. Централният защитник на Тунис пропусна топката.

86′

Юри Тилеманс сменя Дрис Мертенс.

81′

Пропуск! Бачуай засече топката пред малкото поле от воле. Бен Мустафа спаси. Вторият удар на Бачуай се отби в защитник и корнер.

79′

Пропуск! Бен Мустафа не можа да хване топката след удар. Бачуай в малкото поле стреля силно в напречната греда.

76′

Пропуск. Бачуай остана сам срещу Бен Мустафа, преодоля го, но стреля слабо. Тунизиец изтича и извади топката пред голлинията.

75′

Бен Мустафа легна пред наказателното поле и пресече пас към Бачуай. Вратарят не игра с ръка.

72′

Фертонген е замаян след сблъсък глава с глава със Сити. Лекарите го изкараха от терена.

68′

Мичи Бачуай сменя другия голмайстор Еден Азар.

67′

Бадри преодоля Алдервейрелд и стреля опасно от полукръга. Куртоа легна и спаси.

66′

Маалул центрира отляво. Защитник изчисти в корнер. Атаката завърши с удар. Топката се се удари в ръката на Алдервейрелд. Съдията не реагира.

Снимка 364202

63′

Заваля силен дъжд. В същото време слънцето продължава да грее.

62′

Ферейра-Караско стреля опасно. Топката за късмет на Бен Мустафа не влезе.

61′

Бадри не можа да нанесе удар отблизо след опасна атака на Тунис.

60′

Фержани Саси отстъпва място си на Наим Сити.

59′

Маруан Фелайни заменя Ромелу Лукаку. Смяна Манчестър Юнайтед.

57′

Ферейра-Караско не можа да свие топката отдясно. Той можеше да опита удар под малък ъгъл. Защитата на Тунис е много отворена.

56′

Саси стреля отдалече при опит да прехвърли Куртоа. Топката излезе в аут.

51′

ГООООЛ! Еден Азар получи извеждащ пас през центъра. Той надбяга защитата, овладя технично на гърди, преодоля технично Бен Мустафа и отбеляза на празна врата.

Снимка 364199

50′

Бадри стреля отдясно в ръцете на Куртоа. Тунизийците не се предават.

49′

Хазри засече топката след центриране на Малул. Тунизиецът се оказа в засада.

47′

Адервейрелд засече подаване по земя отдясно. Топката профуча покрай близката греда.

46′

Тинизийците започват по-амбициозно. Кутроа хвана топката след опит на Хазри да го изненада.

45′

Почивката беше по-дълга от обикновено.

Снимка 364195

45+4′

Четири гола, високо темпо и логичен резултат.

45+3′

ГОООЛ! Ромелу Лукаку беше изведен сам срещу вратаря с прецизен пас от Тома Мюние. Играчът на Манчестър Юнайтед технично прокара топката покрай Бен Мустафа. Футболист на Тунис спаси тъч и подаде на белгиец преди това.

Снимка 364196

45+2′

Азар тръгна бързо напред и подаде надясно на Де Бройне, който даде прострелен пас. Лукаку за малко не можа да засече топката в малкото поле.

45′

Четири минути добавено време.

43′

Фертонген лежи на тревата с разкървавено коляно. Не се налага лекарите да влизат на терена.

42′

Хауи спечели корнер отляво. Куртоа без проблеми лови високата топка.

41′

Беналуане сменя Бен Юсеф.

Снимка 364194

40′

Пореден тунизиец лежи на тревата. Бен Юсеф няма да може да продължи.

Снимка 364186

36′

Хазри получава лекарска помощ. Като нищо тунизийският треньор ще изчерпи смените си преди почивката.

35′

Тунизийците изравниха играта след опълченските първи минути. Мачът се отвори.

33′

Бен Мустафа успя да захлупи топката ,след като първоначано я изпусна. Имаше нападател до Белгия до него.

32′

Хазри стреля от 25 метра. Куртоа спаси, изпусна топката, но след това я хвана.
Лукаку получава помощ извън терена.

30′

Втори удар за тунизийците. Саси стреля по земя след бърза контра на "орлите". Аут до дясната греда на Куртоа.

28′

Белгийците имат вече отправени 10 удари към вратата на Тунис.

27′

Бен Мустафа се хвърли в краката на Лукаку. Белгиецът не пожела да падне и да потърси дузпа. Той получи одобрение от съдията.

Снимка 364192

24′

Хамди Нагез замени Дилан Брон.

23′

Голмайсторът Брон получава лекарска помощ. Той е изнесен на носилка.

Снимка 364193

20′

Айдерверелд стреля диагонално по земя. Топката премина покрай дясната греда на Бен Мустафа.

18′

ГОООЛ! Дилан Брон вкара с глава отблизо след центриране от фаул. Ситуацията беше преразгледана и попадението беше потвърдено.

Снимка 364189

16′

ГОООЛ! Ромелу Лукаку отбеляза с плътен удар по земя малко зад точката за изпълнение на дузпа след бърза контра на белгийците.

Снимка 364188

14′

Фержани Саси спъна Еден Азар. Малко преди това съдията Маруфо се направи на ударен след фаул на белгийците пред собственото си наказателно поле.

12′

Азар засече топката след центриране на Лукаку отдясно. Бен Мустафа закова топката на земята.

6′

ГООООЛ! Еден Азар стреля по земя в десния ъгъл на вратата на Тунис. Бен Мустафа се хвърли наляво.

Снимка 364187

5′

Дузпа за Белгия. Азар беше спънат на границата на наказателното поле отдясно.
Ситуацията ще бъде преразгледана от видео съдията. Потвърдено!
Така и не се разбра дали нарушението е вътре.

3′

Лукаку надбяга защитата. Бен Мустафа успя да изчисти в последния момент.
Удар на Мюние спасен от Бен Мустафа.

1′

Слънчево време. Център за Белгия. Европейците атакуват надясно.

Леандер Дендонкер

Белгия и Тунис ще играят на втория московски стадион -  "Откритие Арена" в Москва. Всичко друг освен  убедителна победа на европейците ще бъде считано за изненада. Успехът ще им гарантира място на осминафинал.

"Червените дяволи" изиграха отлично второ полувреме срещу Панама и си осигуриха комфортна победа с 3:0. Тунизийците храбро се бранеха срещу Англия. Те използваха всички средства, включително и пройоми от борбата , но бяха попарени с късен гол на Хари Кейн. Те се считат за най-добрия аутсайдер и все още се надяват да преминат груповата фаза.

Контузеният вратар Муез Хаен няма да играе за "картагенските орли". Той си игра със съдбата, като имитира травма в рамото по време на приятелски срещи. Той получи контузия в рамото в първите минути на двубоя а Англия.

Роберто Мартинес не може да разчита на опитните Венсан Компани и Томас Вермален.