Отборът на Аякс загуби с 2:4 като гост на Витес в мач от 18-ия кръг на холандското първенство.

Тимът от Амстердам поведе с 2:0 през първата част. Резултатът в Арнем откри чехът Зденек Григера, който се разписа още в 4-ата минута. Де Мул удвои резултата в 35-ата минута.

След почивката домакините изравниха само за две минути. В 49-ата Лазович вкара за 1:2, а в 51-ата Юнкер отбеляза за 2:2. В самия край на мача футболистите на Витес довършиха четирищкратният носител на КЕШ. В 89-ата минута Бенсън вкара третия гол, а секунди след това Херси се разписа за четвърти път.

По този начин Аякс остана трети в класирането с 38 точки - 11 по-малко от лидера ПСВ Айндховен.

АЗ Алкмаар пропусна шанса да вземе по-голяма преднина пред Аякс, след като завърши 0:0 като домакин на Ниймеген. Така АЗ е втори с вече 40 точки.

В друг мач от неделя Рода победи с 2:0 гостуващия Твенте с попадения на Ван Торнхаут.

В двубой от събота българинът Иван Цветков вкара гол за своя Спарта (Ротердам) при загубата с 2:3 в градското дерби с Фейенорд. Благоевградчанинът откри резултата с глава в 16-ата минута.