Аякс не срещна никакви проблеми срещу последния в класирането Де Граафшап и го победи с 3:0 на своя „Амстердам Арена" в двубой от 27-ия кръг на Ередивизие. Столичани наложиха пълно превъзходство над запътилия се към втория ешелон тим на гостите и си осигуриха преднина от два гола до почивката.

Резултатът откри мексинаското острие Луис Суарес в 22-ата минута на мача, а Дарио Цвитанич зарадва публиката в 41-ата минута. Възпитаниците на Марко Ван Бастен продължиха да са по-добрият отбор и през вторите 45 минути.

„Червено-белите" пропиляха няколко изгодни положения да покачат преднината си, за да се стигне до 69-ата минута. Авторът на първия гол Луис Суарес изпълни дузпа, с която фиксира крайното 3:0 в полза на амстердамци.

Лидерът в класирането АЗ Алкмаар не допусна грешка в гостуването на Утрехт, печелейки с минималното 1:0. Голът на победата реализира Маартен Мартенс в 11-ата минута. Домакините така и не успяха да намерят начин да пробият защитата на АЗ и логично отстъпиха. Така воденият от Луис Ван Гаал клуб от Алкмаар направи още една уверена крачка към шампионската титла на Холандия.

В четвъртия мач от днешната програма на Ередивизие пред своята публика Ден Хааг отупа с 3:0 НЕК Ниймеген.