Отборът на Аржентина се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Русия. Контролната среща си имаше и специален повод. Откриването на новия "Лужники", който след по-малко от година ще приеме финала на Мондиал 2018.

80 000 зрители се полюбуваха на играта на Лео Меси, който остана на терена през всичките 90 минути. Единственото попадение в мача падна малко преди неговия край, когато точен беше Кун Агуеро.

Като цяло селекцията на Хорхе Сампаоли контролираше събитията на терена и въпросният резултат е най-малкото, с което се отърваха техните любезни домакини.

Снимка 323104

Въпреки тържествената обстановка, зрителите на "Лужники" бързо разбраха, че Аржентина е далеч по-класният тим. Селекцията на Хорхе Сампаоли наложи териториален натиск на Сборная и опасностите пред Акинфеев не закъсняха.

В 21-ата Меси изработи голово положение за Ди Мария, но Акинфеев спаси. Отбитата топка попадна у Кун Агуеро, който обаче беше блокиран. В 24-ата руският страж плонжира и изби силен удар на Агуеро. В 34-ата Ди Мария не се възползва от хитро подаване на Лео. В 36-ата Едуардо Салвио центрира ниско отдясно, но капитанът и лидер на аржентиците не успя да отправи удар. Полувремето завърши с ново спасяване на Акинфеев след шут от въздуха на Агуеро.

Франция победи Уелс в контрола

Гризи и Жиру опитомиха "драконите"

Франция победи Уелс с 2:0 в контрола

Втората част стартира с идеално положение за Лео Меси. Аржентинският маестро бе изведен сам срещу Акинфеев. Звездата на Барселона прехвърли технично опитния страж, но Рауш притича до голлинията и сътвори решително изчистване.

Русия се събуди и периода между 60-70 минути, вратата на Серхио Ромеро бе застрашена на два пъти от Денис Глушаков. Първият му изстрел мина на сантиметри от аржентинската грреда, а малко по-късно, негов изстрел през куп от играчи бе спасен майсторски от резервата на Манчестър Юнайтед.

"Гаучосите" пък отговориха с акробатична задна ножица на Николас Отаменди, в 68-ата минута. Акинфеев обаче внимаваше и боксира в корнер.

Снимка 323106

Четири минути преди последния съдийски сигнал, Аржентина стигна до логично попадение. Лео Меси пусна хитро за младата звезда на Бока Хуниорс - Карлос Павон. Последва остър пас към Кун Агуеро, който намиращ се само на дузпата, шутира право в тялото на Джикия. При добавката обаче звездата на Ман Сити беше безпощаден и така донесе победата за своята родина.

РУСИЯ - АРЖЕНТИНА 0:1

0:1 Агуеро (86")

СТАДИОН: "Лужники", Москва

СЪДИЯ: Дамир Скомина (Словения)

РУСИЯ: Акинфеев, Кудряшов, Васин, Джикич, Рауш, Фернандес, Глушаков, Кузяев, Смолов, Коколин, Полоз (резерви: Габулов, Дзагоев, Смолников, Кутепов, Лунев, Миранчук, Залоботний, Ерохин, Алексей Миранчук, Жирков, Комбаров, Нойщадтер)

АРЖЕНТИНА: Ромеро, Масчерано, Отаменди, Пецела, Перес, Ди Мария, Салвио, Краневитер, Ло Селсо, Меси, Агуеро (резерви: Гузман, Мамана, Дибала, Паредес, Гомес, Ригони, Бенедето, Павон, Фацио, Инсуа, Пероти, Банега)