Само чудо може да попречи на Арсенал да играе за поредна година в груповата фаза на Шампионската лига. „Топчиите" съсипаха с 3:0 като гости Фенербахче в първи мач от плейофния кръг и си осигури протоколен реванш на „Емиратс".

Отборът на Арсен Венгер си го изкара на турците, заглушавайки критиците, които нападнаха тима след неуспешния старт на Висшата лига.

През първата част мачът бе донякъде равностоен, като и двата отбора имаха „едно на ум" и не избързаха с вихрените атаки. Лошите новини за лондончани обаче дойдоха в 33-ата минута, когато Вебо ритна в главата Кошчелни и защитникът трябваше да бъде заменен принудително от Дженкинсън.

След почивката обаче логичното се случи и „точпиите" взеха своето. В 51-ата мин. Рамзи изведе Уолкът зад гърба на турската защита, той центрира и Киърън Гибс отблизо разпечата вратата на „фенерите".

Попадението вдъхна увереност на Арсенал и Волкан Демирел трябваше да показва най-доброто от себе си, за да отрази удар на Уилшър. В 64-ата мин. обаче гостите подпечатаха успеха си. Рамзи напредна с топка в краката и след хубав нисък изстрел от дъгата удвои.

Фенербахче отвърна с опасно положение на Муса Соу, преди англичаните да нанесат третия си удар. Уоилкът бе съборен в пеналта от Кадлец в 76-ата мин. и реферът посочи бялата точка. Оливие Жиру бе безпогрешен и оформи крайното 0:3.

ФЕНЕРБАХЧЕ - АРСЕНАЛ 0:3

0:1 Гибс (53')
0:2 Рамзи (64')
0:3 Жиру (76-д)