На „Янки Стейдиъм" в Ню Йорк скъпоплатеният отбор на Пари Сен Жермен направи 1:1 в контрола с действащия европейски шампион Челси. В 31-ата минута Хавиер Пасторе показа класата си пред трима защитници на лондонския тим и подаде на Нене за 1:0 за френския тим.

Чак в 81-ата минута Лукас Пиазон изравни резултата. Пиазон е изключителен талант на 18 години. На седем години започва да играе в Коритиба, където се подвизава пет години. След това преминава през Атлетико Паранаенсе. От 2008 до 2011 година се състезава за Сао Пауло. През 2011 е взет от Челси.

Играл е за националния отбор на Бразилия до 15, а после и до 17 години. Очаква го бляскаво бъдеще и следващите национални формации на „селесао".

ПСЖ игра без Ибрахимович, Сиригу, Сисоко, Мота и Менез. Независимо от това тимът на Анчелоти показа добра игра срещу настоящия носител на Шампионската лига.

След мача  двамата треньори коментираха играта и моментната форма на своите отбори.

Карло Анчелоти: "Стана много хубав мач с голям заряд. За нас това бе отличен тест срещу един много силен отбор. Такива мачове срещу подобни отбори придават опит и самочувствие. А това е една отлична възможност да израстем по-бързо в качеството на играта за да гоним титлата в първенството на Франция и стабилно представяне в Шампионската лига. Пасторе игра с постоянство в лявата зона през първото полувреме.

След почивката го пратих в още по-предни позиции. В първия си мач за нас Верати показа, че бързо свиква с отбора. Трябва да го играе по-динамично, но все пак това е негов пръв мач. Лавеци все още не е в нужната форма, но както винаги бе бърз в действията си. Следващия ни контролен мач на 28 юли с ДС Юнайтед ще бъде друга важна контрола. Не знам дали Ибрахимович ще може да вземе участие в следващия мач. Всичко зависи от физическата му форма. Ще решим след като пристигне в САЩ."

Роберто Ди Матео:" Равният мач бе един справедлив резултат. ПСЖ бяха по-силни през първото полувреме. През второто държахме топката повече и логично изравнихме. Все още сме в началото на подготовката. За първи път идвам на Янки Стейдиъм, който е впечатляващ като изглед. Истинско произведение на изкуството е това съоръжение и удоволствие да се играе на този терен. На някои места тревната настилка не беше в добро състояние, но нямаше проблеми."