Челси победи с 2:1 тима на Милан, в контрола играна в САЩ. Двубоят бе част от предсезонната подготовка на двата тима. Отборите си размениха по едно попадение през първото полувреме, а успехът на англичаните дойде след гол на Жирков през втората част.

Дрогба откри с фантастичен изстрел от около 30 метра в 6-ата минута. Постепенно Милан успя да изнесе играта в по-предни позиции и Пирло отправи далечен удар, но Чех спаси. В 37-ата минута обаче Роналдиньо пусна към Зеедорф, който от границата на наказателното поле отбеляза за 1:1.

През второто полувреме италианците започнаха по-силно и повече търсеха гола. В 57-ата минута удар от фаул на Роналдиньо срещна гредата. Челси обаче отново показа класа и в 69-ата минута Жирков успя да изпрати топката в мрежата за 2:1.

До края италианците опитаха да стигнат поне до равенството, но без успех. Така те остават без победа и имат вече две поредни загуби на турнето си в САЩ.