Националният отбор  на САЩ може да спечели Световното първенство догодина в Южна Африка, сериозно вярва президентът на футболната федерация на страната Сунил Гулати. В момента САЩ заемат 11-о място в световната ранглиста на ФИФА, но според Гулати, това не е показателно. Американците победиха европейския шампион Испания на турнира за Купата на конфедерациите това лято на полуфинал, а след това поведоха с два гола на Бразилия на финала.

"Това изобщо не е американска арогантност. Аз вярвам, че ние можем да спечелим световното първенство по футбол. Ако треньорът ни ми каже, че нямаме такива възможности, защо изобщо е треньор? Това е нашата далечна цел и дали сега или на друга Световна купа, ние ще застанем най-отпред, уверен е президентът на футболната федерация на САЩ.

Два кръга преди края на финалния квалификационен турнир мястото на Мондиал'2010 за САЩ не е съвсем сигурно въпреки аванса на върха. САЩ имат 16 точки, а Мексико е след тях с 15. Следват Хондурас с 13, Коста Рика с 12, Салвадор с 8 и Тринидад и Тобаго с 5.