Литекс разгроми с 11:0 отборът на Левски (град Левски) в контролна среща, която се игра в Ловеч. Проверката срещу тима от Северозападната "В" група имаше за цел да вдигне самочувствието на отбора след поредицата от неудачни резултати.

През второто полувреме за "оранжевите" игра бившият капитан на тима Небойша Йеленкович. Босненският защитник Джемал Берберович, който също както и Йеленкович беше под наем в руския Кубан (Краснодар) е в родината си, за да се включи в подготовката на националния отбор за мача му с Турция.

Ловчанлии не срещнаха кой знае каква съпротива от тима воден от Радир Дойчев и още до почивката водеха с 5:0 като и петте попадения бяха дело на чужденци. С бразилски голове "оранжевите" стигнаха до 4:0 след попадения на Том във 2-ата минута, Сандрньо в 14-ата минута и на два пъти Бето в 32-ата и 36-ата минути. Французинът Седрик Юрас, който изигра цял мач, вкара за 5:0 минута преди края на първата част.

Освен него Миодраг Йешич смени всички останали футболисти през второто полувреме. Костадин Хазуров вкара хеттрик. Крум Бибишков добави два гола, а името си сред голмайсторите записа младокът Момчил Цветанов в 60-ата минута. Малкият шивач игра много силно и се очаква да бъде картотекиран за пролетния полусезон. 45 минути за ловчанлии игра и македонецът от Беласица Струмица Георгиев, но тепърва ще се решава дали ще бъде привлечен в Литекс.

Преди два дни Литекс разгроми втородивизионния Белите орли с 5:0. В 13-ия кръг от първенството в "А" група Литекс гостува на Марек.

Съставът на Литекс: Т. Тодоров, Р. Попов, Юрас, Николов, Венков, Манолев, Сандриньо, Бударен, Том, Дуду, Бето (Александров, Генчев, Камбон, Скерлев, Йеленкович, Златинов, М. Цветанов, Бибишков, Хазуров, Георгиев)