Беласица се изкачи до четвъртото място във Втора лига, след първата си победа като гост. Комитите обърнаха Ловеч с 2:1 и така събраха 16 точки, и се доближиха на 2 от втория Монтана и на 4 зад лидера Пирин Бл. Ловеч остава 14-ти със 7 т.

Петричани се оплакаха от главния съдия Вилиян Видинов, който през първото полувреме даде дузпа на домакините, но през второто спестил такава за гостуващия тим.

"Беласица с първа победа като гост, въпреки съдията

Бела спечели първото си гостуване за сезона, като се наложи с 2:1 над ФК Ловеч.

Срещата започна с натиск на комитите, които още в първите 10 минути стигнаха до голово положение пред вратата на домакините, но не успяха да вкарат.

Домакините от своя страна предимно се защитаваха, извършвайки нарушения, след едно от които бе показан и жълт картон за техен играч.

В 21-та минута обаче, след грешка в защитата, се стигна до удар за Ловеч, топката срещна ръката на защитник и съдията отсъди дузпа, която ловчанлии реализираха и откриха резултата с 1:0.

Успокоени от гола, играчите на Ловеч се прибраха пред своето наказателно поле, предоставяйки топката на противника.

Комитите от своя страна нападаха настървено, но така и не достигаха до чисто голово положение. В 40-та минута се стигна до пряк свободен удар пред наказателното поле. Андон Гущеров се нагърби с изпълнението му и отправи точен удар, но вратарят на Ловеч със сетни сили успя да избие.

Второто полувреме започна с двойна смяна за състава на Беласица - на мястото на Мартин Тодорски влезе Куфре Ета, а Ирфан Садик замени Димитър Иванов. В 48-ма минута Андон Гущеров преодоля защитник и стреля, но не успя да уцели вратата.

Три минути по-късно Куфре Ета спря непозволено контраатака на противника и получи жълт картон. Последва още една атака на Бела, след центриране от корнер първо Ирфан Садик, а след това и Куфре Ета отправиха удари с глава, но вратарят на домакините успя да ги отрази.

В 58-та минута Бела изпълниха ъглов удар, топката стигна до Ета, той я подаде към Ирфан Садик, който отправи удар с глава в обратния ъгъл, но топката мина покрай гредата. Пет минути по-късно, след поредния корнер за Беласица, Валентин Костов отправи удар с глава, който мина над напречната греда. В 75-та минута Таонса Аксел получи пресилен жълт картон за нарушение в средата на терена.

В 77-ма минута след поредното изпълнение на ъглов удар от страна на петричани, стана разбъркване, в което най-съобразителен се оказа Владимир Гогов и отблизо с глава отбеляза изравнителен гол за 1:1.

В 80-та минута удар на Ирфан Садик бе избит на голлинията. Последва смяна - играта напусна Лукас Гроси, а на негово място влезе Аспарух Смилков. В 85-та мивута Атанас Карачоров беше подкосен в наказателното поле, но главният съдия се направи, че не е видял.

Беласица с четвърта победа от началото на сезона

"Комитите" надвиха Дунав с 2:0

В следващата смяна Антон Попов замени Атанас Карачоров.

В първата минута от продължението Аксел изстреля мощен удар от средна дистанция и вкара за 1:2. В следващата минута Атанас Димитров замени Андон Гущеров. До края на мача Ловеч нямаха отговор и мачът завърши при този резултат", написаха от Бела.