90+6′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Алианц Арена", гр. Мюнхен Зрители: 47 344
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Словения - Сърбия 1:1 в мач от група С на Евро 2024

Балканска драма! Гол в последната секунда спаси сърбите от фатална загуба срещу Словения

Бивш футболист на Лудогорец без малко да се превърне в национален герой за словенците

90+5′

ГООЛ ЗА СЪРБИЯ! 1:1! ЛУКА ЙОВИЧ! Футболът е понякога е лишен от всякаква логика. И това си пролича в 95-ата минута, когато Словения инкасира незаслужен изравнителен гол. Сърбия буквално разчиташе на един последен корнер, при който дори се бе включил и вратарят Райкович. При него най-съобразителен се оказа Лука Йович, който сложи главата и зарадва "орлите" за безценната точка, която ги остави в играта за продължаване към следващата фаза на Евро 2024.

90′

Випонтник получава жълт картон за бавене на играта.

Снимка 670591

89′

Елшник, който изигра страхотен мач, бива заменен от Брекало.

88′

Лука Йович изпусна нервите си и получава жълт картон.

88′

До края на срещата сърбите хвърлиха всичко в предни позиции, но дори и това, че заиграха с трима типични нападатели като: Митрович, Йович и Самарджич, не им позволи да пробият словенската "стена", изградена по вездесъщ начин от Ян Облак.

Снимка 670593

82′

Душан Тадич ще бъде заменен от Лазар Самарджич.

82′

Бирманчевич ще трябва да замени Андрия Живкович.

81′

На Жан Карничник явно му хареса да бележи и в 81-ата минута беше близо до нов гол на своята сметка. №2 реши да пробва късмета си от средна дистанция и не беше никак далеч от бленуваната цел.

80′
Снимка 670590

77′

Бенямин Вербич се появява в игра, а замененият ще бъде Стоянович.

77′

Випотник ще замени централния нападател Бенямин Шешко.

72′
Снимка 670589

70′

ГРЕДА НА МИТРОВИЧ! Отговорът на Сърбия почти не закъсня и в 70-ата минута Александър Митрович бе близо до възстановяването на паритета. Нападателят отново спечели физическата битка с Карничник, но този път напречната греда се оказа решителното препятствие за неговия свиреп шут от десетина метра.

68′

ГООЛ ЗА СЛОВЕНИЯ! 1:0! ЖАН КАРНИЧНИК! Развитие в това люто балканско дерби имаше в 68-ата минута, когато Словения съумя да поведе в резултата. Селекцията на Матиаж Кек организира поредна добра своя контраатака, която бързо бе прехвърлена по крилото за Тими Елшник. №10 на символичните домакини за пореден път демонстрира изключителната си креативност и вместо пас за Шешко или Шпорар, звездата на Олимпия (Любляна) продължи към далечната греда за включилия се Карничник, който вече имащ преднина спрямо Милинкович-Савич се разписа отблизо.

67′
Снимка 670587

65′

Душан Влахович приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Лука Йович.

64′

Имащият картон Лукич ще бъде заменен от Сергей Милинкович-Савич.

63′

Ян Млакар напуска терена, а вместо него ще видим Станкович.

60′
Снимка 670586

57′

Добрите минути се усладиха на Сърбия и хората на Пикси атакуваха все по-масирано. Това обаче доведе и до пробойни в отбраната им, като в 57-ата Тими Елшник и Шешко разиграха на висока скорост. Звездата на РБ Залцбург получи възможността да шутира от границата на наказателното поле, ала Райкович беше подготвен и отрази по акробатичен начин.

53′

Саша Лукич получава жълт картон заради удар без топка по Петър Стоянович.

52′
Снимка 670578

51′

ЗА МАЛКО! Словенците можеха да се вкарат в огромна беля с настъпването на 51-ата минута. Тогав Яка Бийол изчисти толкова непрофесионално центриране на резервата Гачинович, че с Ян Облак само изгледаха с облекчение как тя не влиза в мрежата им.

49′

МИТРОВИЧ! Второто полувреме започна с невероятен шанс пред сръбския национален отбор. Митрович и Тадич направиха страхотно двойно подаване, след което голаджията на западните ни съседи остана сам срещу Облак. И този път обаче Митрогол загуби индивидуалната битка с най-добрия словенски футболист.

47′

На полувремето Драган Стойкович направи смяна и вместо Младенович пусна в игра Гачинович.

46′
Снимка 670575

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

МИТРОВИЧ! Сърбите приеха сериозно сигналната лампа след положението на Елшник и на своя страна създадоха чиста ситуация за попадение. Центриране отдясно не намери Влахович, но все пак кълбото достигна до неговия партньор в атака Александър Митрович. Таранът загърби с мощната си физика Жан Карничник и отправи изстрел, спасен по страхотен начин от Ян Облак.

39′

Снимка 670573

37′

ГРЕДА! Словенците трябваше да проклинат съдбата, че вече не са заслужен лидер в резултата с идването на 37-ата минута. Саша Лукич отново направи така, че да позволи играч на съперника да пробие спокойно през центъра. В този случай това бе Тими Елшник, който по фантастичен начин елиминира последващ играч на сърбите, за да отправи плътен шут в лявата странична греда на Райкович. Шанс за добавка се откри пред Бенямин Шешко, но звездата на символичните домакини разочарова със своята неточност.

31′

Сърбите определено излизаха от кризисните си мигове, тъй като в 31-ата минута отново имаха добра възможност. Душан Тадич завъртя отлично от корнер, но малко не достигна на Александър Митрович да отиграе с глава по начин, който да донесе гол за родината му.

30′
Снимка 670572

27′

Душан Влахович буквално биваше "задушаван" от отличната защита на словенците, но нападател от неговия ранг все пак дочака своя шанс в 27-ата минута. Центриране на Младенович му позволи да отиграе с глава, но само да види как Облак улавя спокойно.

24′

Жан Карничник принуди Младенович да го фаулира, заради което сърбинът получава жълт картон.

20′
Снимка 670574

14′

Действията на Саша Лукич буквално водят до пристъпи на ярост Драган Стойкович. Специалистът е изключително недоволен от действията на халфа, който към този момент губи почти всяка една битка в средата на терена. От тези негови неточности словенците вече създадоха и две чисти голови положения.

8′

МЛАКАР! "Орлите" на Пикси изглеждаха по-уверени, но на терена словенците бяха тези, които можеха да ги накажат в осмата минута. Ян Млакар бе забравен тотално от Павлович и Максимович, за да може той да отправи силен шут по диагонал, спасен с много класа от Предраг Райкович.

7′

Очаквано сръбската публика не изгуби много време, за да се прояви в познатата си светлина, започвайки да скандира любимия си рефрен: "Косово е Сърбия!", който със сигурност ще ги вкара в големи неприятности с УЕФА.

5′

Отговорът на Сърбия не закъсня, като звездата Душан Влахович притесни максимално Ян Облак, карайки опитния страж на Атлетико (Мадрид) да чисти панически в тъч, силно разконцентриран от напористите действия на звездата с №7.

Снимка 670571

3′

ШАНС ЗА СЛОВЕНИЯ! Символичните домакини получиха първата си отлична възможност да поведат в резултата с настъпването на едва 180-ата секунда. Саша Лукич сбърка неприятно в центъра на терена, което позволи на Черин да напредне с топка в крака и отправи удар, който беше отразен от Предраг Райкович.

2′

Сърбите започнаха този двубой заредени с огромно количество емоция, тъй като на загрявката "орлите" бяха изненадани от специално видеопослание, което лично Новак Джокович бе направил за своите сънародници. В ролята на мотиватор за словенците пък влезе прословутият им колоездач Таджей Погачар.

1′