Турнир: Европейски първенства Стадион: "Алианц Арена", гр. Мюнхен Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

90+3′

ГОООООООООЛЛЛ! Мален с още един гол! 0:3! В третата минута на добавеното време Шави Симонс пусна пас към Дониел Мален. Той пък напредна сериозно и се озова на стрелкова позиция. Не се поколеба да стреля и с кинжален удар оформи крайния резултат.

83′

ГОООООООЛЛЛ! Дониел Мален бележи за 0:2! Румънците допуснаха няколко неточности след тъч на "лалетата" и Мемфис Депай подаде към Гакпо, който проби и намери Дониел Мален, който безпроблемно реализира попадение.

Снимка 672752

73′

Нидерландия отново бяха близо до гол, след като Джоуи Феерман излезе сам срещу Ница, но шутът му премина на сантиметри от румънската врата.

63′

Гол на "лалетата" бе отменен! След центриране от корнер Йерди Шутен успя да върне топката в наказателното поле, а тя се озова в Коди Гакпо, който отново уцели право целта, но след намесата на ВАР се оказа, че Гакпо е бил в засада и така попадението му трябваше да бъде отменено.

58′

Нидерландия пропусна страхотен шанс. След центриране от корнер Върджил ван Дайк се извиси над всички и стреля с глава, но уцели левия страничен стълб.

Снимка 672749

53′

Румънците изкараха голям късмет. Мемфис Депай отправи опасен изстрел, но топката му бе блокирана. Последва разбъркване в наказателното поле на румънците, а след няколко рикошета Флориан Ница лесно улови кълбото.

45′

Начало на втората част!

45+4′

Край на първото полувреме!

44′

Отново нидерландците  бяха близо до гол. Дензъл Дъмфрис подаде към Шави Симонс, който обаче се забави и ударът му премина покрай вратата.

38′

Василе Могош се контузи след сблъсък с Дъмфрис и той няма да може да продължи. На негово място влиза Богдан Раковицан.

Снимка 672743

31′

Дензъл Дъмфрис подаде към Депай, който имаше огромен шанс да реализира попадение, тъй като се намираше само на няколко метра от вратата. Но Раду Драгушин с прекрасен шпагат изби топката.

26′

Много малко не достигна на нидерландците да вкарат още един гол! При центриране от корнер Мемфис Депай намери Стефан де Фрай, а той насочи кълбото към близкия ляв ъгъл. Топката обаче се оплете от външната страна на мрежата.

20′

ГОООООООЛЛЛ!! Гакпо откри резултата! Шави Симонс подаде към Коди Гакпо, който се справи чудесно с Андрей Рациу и порази вратата на Ница.

Снимка 672739

14′

Денис Ман успя да застраши сериозно вратата на нидерландския тим. Той преодоля няколко футболисти на опонента и направи много опасен изстрел към горния десен ъгъл, но топката премина на сантиметри от вратата.

11′

Нидерландците осъществиха много добра атака, в която Мемфис Депай намери пролука и отправи шут към вратата на Ница, но румънският страж се намеси ключово.

6′

Шави Симонс успя да пробие и стреля към вратата, но Флорин Ница улови без особени проблеми.

1′

26. Райън Гравенберх

Отборите на Румъния и Нидерландия се изправят един срещу друг в предпоследен осминафинален двубой от програмата на Европейското първенство по футбол в Германия.

Северните ни съседи са една от приятните изненади на турнира, след като тимът успя да спечели своята група, допускайки поражение само от Белгия.

Вълна от расизъм в интернет заради Евро 2024

Феновете се карат по всевъзможни теми

"Трикольорите" играят атакуващ футбол и определено впечатлиха най-вече срещу Украйна, къде постигнаха изразителна победа с 3:0. Една от основните заплахи за противника е халфът Разван Марин, който вече има две попадения на Евро 2024.

Аут за важната среща тази вечер е централният бранител Никусор Банку, който е натрупани жълти картони. Йорданеску обича да ротира своите флангови футболисти и най-вероятно този път сред стартовите 11 ще започнат Денис Ман и Валентин Михайла. Атаката традиционно ще бъде водена от Денис Драгуш, а зад него уверено ще действа плеймейкърът Николае Станчиу.

Нидерландия не убеждава с представянето си, като допусна тежка загуба от Австрия с 2:3 в последния си мач от груповата фаза. Тимът на Роналд Куман има проблеми в защита, като не изглежда достатъчно уверен и стабилен в тази зона. Коди Гакпо е във фокуса на нападанието, като той играе добре от началото на турнира и вече има две попадения на сметката си.

"Лалетата" са единственият тим от своя осминафинален поток, който е печелил европейската титла.

Франция - Белгия 1:0 в осминафинал от Евро 2024