Националният отбор на Норвегия остава в битката за участие на Евро 2024. Скандинавците събраха 10 точки в своята група "А", след като разбиха като гост аутсайдера Кипър с 4:0.

Звездите в селекцията на Стале Солбакен - Ерлинг Халанд и Мартин Йодегард, свършиха своята работа в Ларнака, дарявайки родината си с трета победа в квалификациите.

Гостите откриха резултата в 33-ата минута, когато се разписа Александър Сьорлот. През втората част дойде мигът и на Ерлинг Халанд, който набързо мушна два гола в мрежата на натурализирания швейцарец Жоел Мал.

Девет минути преди последния съдийски сигнал за крайното 0:4 се разписа Урснес. Така Норвегия е на две точки от втория подреждането Испания и на пет от убедителния лидер Шотландия.

Хърватия - Турция 0:1 в квалификация за Евро 2024