Селекционерът на Хърватия - Златко Далич обяви, че осминафиналният двубой с Испания ще бъде най-голямото предизвикателство за "шахматистите" от началото на Евро 2020.
"Чака ни един от най-тежките ни съперници на Европейското първенство. Предпочитахме шведите, но приемаме схемата като такава, каквато е.
Трябва да се подготвим добре за тях, защото имат много качествен състав. Не вярвам и за тях да бъде много лесно", заяви наставникът на балканците.