90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Хемдън Парк", гр. Глазгоу (Шотландия) Зрители: 14517
90′

Край на мача.

87′

Петр Шевчик се присъединява към действието като смяна на мястото на Владимир Дарида.

87′

Голмайсторът Патрик Шик излиза, а Михаел Кръменчик влиза на негово място

84′

Джеймс Форест проби в наказателното поле и пробва диагонален изстрел по земя, но топката се удари в крака на Томаш Калаш.

81′

Шик бе близо до хеттрика! Футболистът отново изпробва рефлекса на Маршал с удар в опасна близост до вратата. Стражът на Шотландия обаче спаси.

79′

Джеймс Форест влиза на мястото на Стивън О'Донъл.

79′

Линдън Дайкс напуска терена, а Кевин Нисбът влиза на негово място.

72′

Якуб Янкто е заменен от Адам Хложек.

72′

Лукаш Масопуст излиза от терена, а Матей Видра влиза на негово място.

67′

Калъм МакГрегър в игра, Джак Хендри напуска.

67′

Стюарт Армстронг отстъпва мястото си на Райън Фрейзър.

67′

Алекс Крал e заменен от Томаш Холеш.

66′

Отново Дайкс бе близо до гола. Топката попадна в краката му след карамбол в пеналтерията. Дайкс шутира, но блестящата реакция на Вацлик спаси чехите.

62′

Линдън Дайкс шутира мощно по трева в близост до точката на дузпата, но Томаш Вацлик направи добро спасяване.

52′

ГОЛ! Какъв гол! Патрик Шик! Нападателят видя Дейвид Маршал, че е излязъл напред, стреля от центъра на терена, прехвърляйки вратаря на Шотландия от около 50 метра!

Снимка 534708

49′

Греда! Джак Хендри реши да изненада Вацлик с удар от границата на наказателното поле. Топката обаче се удари в напречната греда.

48′

Владимир Дарида стреля опасно от ръба на пеналтерията. Дейвид Маршал обаче показа класа и спаси.

47′

Че Адамс влиза на мястото на Райън Кристи.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

42′

ГОЛ! Патрик Шик бележи за гостите! Нападателят се извиси над всички след центриране на Владимир Цоуфал и с глава прати топката във вратата.

Снимка 534694

32′

Томаш Вацлик успя да отклони в корнер влизащата под гредата топка след великолепен удар на Андрю Робъртсън.

26′

Дълго извеждащо подаване бе адресирано до Дайкс, който обаче не успя да овладее топката.

18′

Линдън Дайкс получи остро ниско подаване и насочи топката към вратата. Кълбото обаче мина на сантиметри от лявата греда.

Снимка 534689

Източник: uefa.com

16′

Шик нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл. Дейвид Маршал обаче бе подготвен за това и спаси.

13′

Якуб Янкто центрира от пряк свободен удар дълбоко в наказателтното поле, където Томаш Калаш обаче не успя да стигне до топката.

Снимка 534687

11′

Патрик Шик засече центриране и насочи с глава топката към вратата, но неточно.

5′

Вихрено начало на домакините, които не се поколебаха и още в първите минути се настаниха в половината на Чехия.

1′

Фрейзър Шевчик

Отборите на Шотландия и Чехия се изправят един срещу друг в първия мач от днешната програма на Евро 2020. Битката между двете държави се явява втора в група D, където вчера Англия постигна минимален успех над световния вицешампион Хърватия с 1:0.

Шотландия не е играла на голямо първенство от Мондиал 1998 и "гайдарите" излизат амбицирани да вземат добър старт.

Фен е в тежко състояние след падане от балкон на "Уембли"

Неприятно

Селекционерът на Шотландия Стийв Кларк може да разчита на всичките си играчи и заяви, че е подготвил някои изненади за съперника. В същото време колегата му Ярослав Шилхави се изправи пред вратарски проблем, след като гласеният за титуляр Иржи Павленка беше освободен от лагера заради постоянни болки в гърба.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

Балансът от срещите между двата тима е равен - 4 победи за Шотландия, 4 за Чехия и едно равенство. В последните мачове помежду им обаче предимство имат британците, които през септември и октомври 2020 година записаха успехи с 2:1 и 1:0 в Лигата на нациите.

Англия победи Хърватия с 1:0 в група D на Евро 2020

Футболът се завърна у дома, а Англия зарадва "Уембли" с успех над световния вицешампион

Гол на Рахийм Стърлинг направи разликата в мача срещу Хърватия

Двубоят ще бъде белязан и от българско участие. Георги Кабаков ще бъде четвърти рефер на мача, а Мартин Маргаритов ще е резервен асистент и ще замени при необходимост някой от помощниците на главния съдия Даниел Зиберт от Германия при контузия.