90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Пушкаш Арена", гр. Будапеща (Унгария) Зрители: 44 859
90′

Край на мача.

85′

Петр Шевчик е заменен от Адам Хложек.

85′

Алекс Крал, заменя Томаш Холеш.

81′

Стивън Бергюс заменя Патрик ван Аанхолт.

81′

Дейли Блинд излиза, Юриен Тимбер влиза на негово място.

80′

ГОЛ! ПАТРИК ШИК! Бърза контраатака завърши с пас в наказателното поле към Патрик Шик, който с прецизен изстрел по земя преодоля Вацлик.

79′

Лукаш Масопуст излиза от терена, за да бъде заменен от Якуб Янкто.

73′

Мартен де Роон е заменен от Воут Вегхорст.

68′

ГОЛ! ТОМАШ ХОЛЕШ! Центриране от ъглов удар към далечната греда и бе върната към другата, където Холеш се оказа най-съобразителен и с глава се разписа.

Снимка 536715

64′

Подаване успоредно на вратата топката достигна до Кадержабек, който влезе в наказателното поле и стреля, но в последния момент Дензел Дъмфрис успя да избие.

57′

Дониел Мален е заменен от Куинси Промес

56′

Жълт картон за Владимир Цоуфал.

55′

Матейс Де Лихт получи червен картон, след като игра с ръка. Съдията Сергей Карасьов прегледа ситуацията чрез VAR, и прати играча под душовете преждевременно.

Снимка 536710

51′

Дониел Мален бе изведен по прекарасен начин от Мемфис Депай. Футболистът се оказа очи в очи с Вацлик и опита да го заобикаля, вместо да стреля. Вратарят на чехите запази спокойствие и спаси.

Снимка 536709

47′

Дъмфрийс получи жълт картон.

46′

Начало на втората част.

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Край на първото полувреме.

38′

Масопуст се озова в наказателното поле на Нидерландия и подаде към Барак. Той който стреля, но в последния момент защитник на "лалетата" протегна крак и изби в корнер.

32′

Шут на Донйел Мален от близко разстояние. Ударът обаче бе париран от чешки бранител.

Снимка 536708

28′

Шик шутира силно с левия крак от дъгата на наказателното поле. Топката се отклони в крака на Мартин де Роон, но Стекеленбург спаси.

23′

Съдията Сергей Карасьов даде почивка за вода на футболистите, заради жегите.

Снимка 536707

18′

Остро центриране на Ван Аанхолт отляво, но чешката защита предотврати евентуална по-сериозна опасност.

11′

Дъмфрийс бе изведен с чудесен пас в наказателното поле. Последва удар от малък ъгъл, но Калаш блокира пътя на топката.

1′

Фелтман Янкто

Нидерландия се изправя срещу Чехия в осминафинален сблъсък на Евро 2020, който ще се играе от 19:00 часа на "Пушкаш Арена" в Будапеща. Отборът на Франк де Бур е определян като фаворит, но чехите са корав съперник и го доказаха с играта си до момента.

В група "С" Нидерландия завърши с пълен актив от 9 точки и 8 отбелязани гола - най-много от всички до момента. "Оранжевите" победиха последователно Украйна (3:2), Австрия (2:0) и Северна Македония (3:0).

Тимът на Ярослав Шилхави пък се класира за осминафиналите като един от 4-те най-добри трети отбори. Стартира с победа над Шотландия (2:0), после направи 1:1 с Хърватия, а в последния си мач отстъпи на Англия (0:1), но това не се оказа фатално.

Капитанът на Чехия виси за мача с Нидерландия

Владимир Дарида пропусна днешната тренировка

Откакто е самостоятелна държава, Чехия никога не е отпадала на осминафиналите на Европейско първенство. След финала през 1996 година отборът винаги се препъва една крачка по-рано от предходното първенство: полуфинал през 2004 година и четвъртфинал през 2012-а. Сега амбициите са негативната тенденция да бъде прекъсната, а това означава, че чехите трябва да преодолеят Нидерландия.

Нидерландците пък не са записвали 4 поредни победи на еврофинали от 2000 година, когато Франк де Бур беше част от състава. След този период "лалетата" могат да се похвалят само с четвъртфинал през 2008 година, което е твърде малко за претенциите на местните фенове. Де Бур е подложен на постоянни критики заради налагането на системата 3-4-2-1 вместо традиционното за "оранжевите" 4-3-3, но на този етап резултатите са в негов полза.

Дилемата пред селекционера на Нидерландия е дали да пусне на върха на атаката Ваут Вегхорст или Донийл Мален, за когото се говори, че е трансферна цел на Ливърпул. Очаква се Мартен де Роон да се завърне в стартовите 11, след като получи почивка срещи Северна Македония. Най-сериозни надежди се възлагат на Мемфис Депай и големия лидер на тима Жоржиньо Вайналдум. Френки де Йонг също е сред най-важните в отбора.

Капитанът на Нидерландия получи награда от УЕФА

Обявиха го за "Играч на мача" в двубоя срещу Северна Македония

Чехите ще са без левия бек Ян Борил, който е наказан за натрупани картони. Неговото място ще заеме Алеш Матею. Други промени не се очакват. Авторът на три гола от началото на първенството Патрик Шик ще действа в предни позиции, подкрепян от Якуб Янкто, Владимир Дарида и Лукаш Масопуст. Двойка вътрешни халфове ще са Томас Сучек и Алекс Крал.

Нидерландия и Чехия сътвориха един от най-запомнящите се мачове на Евро 2004, когато "оранжевите" поведоха с 2:0, но загубиха с 2:3. Със същия резултат в полза на чехите приключи и последната среща помежду им, играна през октомври 2015 година.

Франк де Бур: Може да постигнем нещо голямо, но задачата ни е трудна

"Трябва да играем на върха на нашите възможности"