90+3′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Хемдън Парк", гр. Глазгоу (Шотландия) Зрители:
90+3′

Край на мача.

81′

Анте Ребич замени Иван Перишич.

80′

Че Адамс шутира по трева в средата на вратата, но Доминик Ливакович спаси.

78′
Снимка 536065

77′

Гоооол!

Иван Перишич решава всичко в мача! Чудесно центриране на Модрич от ъглов удар беше засечено от "четворката" с глава и матира тотално домакините.

76′

Иванушец вместо Влашич.

70′

Стюърт на мястото на Армстронг

70′

Крамарич на мястото на Петкович.

62′

ГОООООЛ! 2:1!

Модрич! Отличен изстрел от границата на наказателното поле и гостите отново излизат напред в резултата. Много красив гол на Кавалера на "Златната топка".

59′
Снимка 536067

58′

МакГин с пропуск от близко разстояние - не успя да се ориентира добре...

56′

Модрич с брилянтен пас изведе Перишич, но Маршал парира изстрела на крилото на Интер

50′

Йошко Гвардиол пропусна "златен" очи в очи с Маршал!

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА.

45′

Начало на второто полувреме.

44′
Снимка 536073

45′

Край на първата част.

43′

ГОООООЛ! 1:1!

Калъм МакГрегър изравнява резултата! Домагой Вида нескопосано изби топката и тя попадна в краката на футболита на Селтик, който със страхотеш шут в долния десен ъгъл матира хърватския страж.

40′

Неточен изстрел на Перишич след добра солова акция.

34′

Картон за МакКена секунди след появата му на терена.

33′

МакКена заменя Хенли.

27′
Снимка 536070

26′

Жълт картон за Ловрен.

24′

Ливакович отново някак оцелява след два поредни пропуска заради нескопосани действия на защитниците пред него.

22′

Мощен изстрел на Лука Модрич минава на сантиметри от вратата.

18′
Снимка 536071

17′

ГООООООООЛ! 1:0!

Никола Влашич с отличен изстрел в долния ляв ъгъл. Резултатът е открит. Звездата на ЦСКА (Москва) се отблагодарява за доверието да е за първи път сред титулярите.

10′

Неточен изстрел на активния от началото Адамс.

6′

Първото по-опасно положение е за Шотландия. МакГин пробива скоростно, но Ливакович праща топката в ъглов удар.

2′

ВИЖТЕ КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

18. Давид Търнбул

Хърватия излиза срещу Шотландия в третия си мач от Евро 2020 в опит най-накрая да покаже силна игра и да победи. Финалистът от последното световно първенство до момента разочарова, след като има само една точка от 2 срещи. Хърватите търсят своя девети успех на европейско. До момента те имат 2 победи над Турция, по една над Дания, Австрия, Германия, Полша, Ирландия и Испания. Загубите са 5 - 2 от Англия, по една от Португалия, Германия и Испания.

Шотландия е само с два успеха на финали - 3:0 срещу Русия и 1:0 срещу Швейцария. Две са и равенствата - нулеви, срещу Нидерландия и Англия. Шотландците побеждават "на нула", но и губят без да отбележат гол. Четирите им поражения до момента са с 0:1 от Нидерландия и с по 0:2 от Германия, Англия и Чехия.