90+4′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Паркен", гр. Копенхаген (Дания) Зрители:
90+4′

Край на мача.

89′

Вайсанен заменя Райтала.

84′

Поянпало е заменен от Форс.

Снимка 534490

77′

Шулер заменя Спарв.

Снимка 534491

77′

Кауко влиза на мястото на Пуки.

76′

Корнелиус заменя Вас.

76′

Стригер Ларсен заменя Дилейни.

74′

Хьойберг изпусна дузпа! Поулсен бе фаулиран от Араюри в наказателното поле. Главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Хьойберг, чийто удар бе спасен от Храдецки. Халфът стреля в долния десен ъгъл.

70′

Поулсен проби отдясно и пусна към Сков Олсен. Фланговият нападател опита шут, който мина над вратата.

Снимка 534487

63′

Сков Олсен заменя Винд.

63′

Вестергард влиза на мястото на Кяер.

60′

ГООЛ ЗА ФИНЛАНДИЯ! Поянпало бележи! Уронен получи отляво и центрира в наказателното поле. Там Поянпало атакува от втора позиция и с глава вкара за 0:1.

Снимка 534488

59′

Дилейни също опита удар от далечна дистанция, но стреля неточно.

53′

Удар на Йенсен от далечна дистанция минава над вратата.

Снимка 534485

51′

Жълт картон за Спарв.

45′

Начало на втората част.

45+5′

Край на първата част.

Снимка 534467

45+1′

Матиас Йенсен заменя Ериксен.

45′

Двубоят ще бъде подновен в 21:30 часа. Решението е взето на база мнението на футболистите. Полувремето ще бъде само 5 минути.

44′

Финландският отбор се прибра в съблекалните. Лекарите продължават да оказват помощ на Ериксен.

Смрязаващ инцидент със звездата на Дания

Кристиян Ериксен колабира на терена

44′

Ериксен е изнесен на носилка, заобиколен от своите съотборници.

УЕФА: Кристиян Ериксен е в съзнание и стабилно състояние!

Халфът е в болница

41′

Истински ужас на "Паркен"! Лекарите правят сърдечен масаж на Кристиян Ериксен. Халфът се строполи сам на тревата. Съотборниците му го наобиколиха, докато медиците му оказват първа помощ. Част от тях са със сълзи на очите.

Снимка 534471

40′

Брайтуайт получи топката отляво пред наказателното поле, намери коридор за стрелба и отправи удар, който беше неточен.

33′

Даниел О`Шонеси пострада след тежък сблъсък със съотборника си Йоел Поянпало при центриране от корнер на Дания.

Снимка 534466

26′

Брайтуайт получи отляво и напредна необеспокояване. Араюри изостана от датския нападател, който отправи удар от малък ъгъл, но в аут.

22′

Ериксен центрира от корнер, а топката стигна до Дилейни. Халфът овладя и отправи удар, който мина над вратата.

Снимка 534462

15′

Спасяване на Храдецки! Хьойберг засече с глава прецизно центриране на Меле. Топката отиваше под гредата, но финландският вратар изби в корнер.

Снимка 534458

12′

Меле центрира отляво, Винд надскочи Араюри, но не успя да отправи хубав удар с глава. Топката излезе в аут.

7′

Спасяване на Храдецки! Винд получи пред наказателното поле и отправи истински снаряд към вратаря на гостите, но вратарят на "суоми" изби в корнер.

6′

Разбъркване в наказателното поле на Финландия. Храдецки не успя да улови топката, но нито един играч в червено не успя да отправи удар. В крайна сметка бе извършено нарушение срещу вратаря на гостите.

Снимка 534450

4′

Жълт картон за Робин Лод.

1′

Начало на мача.

1′

26. Николай Бойлесен 26. Маркус Форс

Дания и Финландия се изправят един срещу друг тази вечер от 19:00 часа в първи сблъсък от група "В" на Евро 2020. Мачът е на стадион "Паркен" в Копенхаген, което дава предимство на "Червения динамит".

Дания има сериозен опит на европейски първенства, като тимът дори има една титла в колекцията си от 1992 година, когато поднася огромна изненада. Със сигурност възпитаниците на Каспер Хюмланд са един от фаворитите за излизане от групата, макар че датчаните имат едва 3 победи в последните си 13 мача на еврофинали (3 победи, 3 равенства и 7 загуби).

Дания приема ролята на скрит фаворит на Евро 2020

"Сигурно е така, защото имаме добри резултати, играем добър футбол и си струва човек да седне и да ни гледа"

Финландия дебютира на този форум. Отборът идва амбициран да покаже, че има място сред най-големите на континента. Настроението в лагера на финландците обаче едва ли е особено приповдигнато. Отборът загуби и трите си контроли преди Европейското и е в доста неприятна серия от 6 мача без успех.

Възпитаниците на Марку Канерва обаче се надяват, че могат да превъзмогнат това и да покажат друго лице в мачовете от най-големия форум на Стария континент.

Освен домакинското предимство и историята в сблъсъците между двата тима е на страната на Дания. В последните 22 мача "Червения динамит" има 15 победи и 5 равенства и само 1 загуба, която е от далечната 2000 година. Така на хартия датчаните са фаворити и за днешния двубой.