90+6′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Паркен", гр. Копенхаген (Дания) Зрители: 14517
90+6′

Край на мача.

90+5′

Томас Вермален заменя Торган Азар.

90+4′

Торган Азар също е оцветен в жълто.

90′

Пет минути добавено време.

89′

Йенсен пробва късмета си с мощна тупалка от далечно разстояние. За късмет на Тибо Куртоа, топката профуча над вратата.

87′

Греда! Брейтуайт засече с глава центриране на Андреас Сков Олсен отдясно. Футболистът насочи отлично топката към вратата, но тя се удари в напречната греда.

84′

Андреас Сков Олсен заменя Яник Вестергаард.

82′

Матиас Йенсен получи жълт картон.

77′

Мартин Брейтуейт се озова сам в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от противников защитник.

72′

Микел Дамсгаард е заменен от Андреас Корнелиус.

72′

Томас Дилейни е заменен от Матиас Йенсен.

71′

ГОЛ! КЕВИН ДЕ БРОЙНЕ! Той получи отлично подаване от Еден Азар и нанесе перфектен удар от границата на пеналтерията, пращайки топката в левия ъгъл на вратата.

Снимка 535296

70′

Микел Дамсгаард получи жълт картон за симулация.

62′

Кристиан Ньоргард се присъединява към действието, заменяйки Юсуф Поулсен.

62′

Даниел Вас напуска терена, за да бъде заменен от Йенс Ларсен.

59′

Еден Азар влиза на терена, Караско излиза.

59′

Аксел Витсел, заменя Леандер Дендонкер.

55′

ГОЛ! ТОРГАН АЗАР! Кевин де Бройне е архитектът на гола. Той нахлу в наказателното поле и пусна към Азар, от непосредствена близост прати топката във вратата.

Снимка 535294

49′

Томас Мюние засече с глава центриране в наказателното поле. Топката обаче мина високо над вратата.

48′

Томас Дилейни получи прецизно подаване. Футболистът шутира от около 3 метра от границата на наказателното поле, но неточно.

47′

Кевин де Бройне влиза на мястото на Дрис Мертенс.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

44′

Брейуайт напредна опасно отдясно и шутира. Топката рикошира във Вертонген и напусна очертанията на игрището. Съдията Бьорн Кауперс обаче изненадващо не отсъди корнер.

43′

Разочароващо центриране на Караско от пряк свободен удар от удобна позиция. Футболистът не успя да намери съотборник в пеналтерията и прати топката в аут.

Снимка 535292

40′

Яник Ферейра не успя да овладее обещаващо центриране в наказателното поле. Защитата на Дания е безгрешна към този момент.

35′

Микел Дамсгаард нахлу опасно в наказателното поле и шутира силно по земя. Топката обаче мина покрай лявата греда.

33′

Яник Ферейра пусна опасно центриране в наказателното поле от ъглов удар, но Каспер Шмайхел излезе и боксира по отличен начин.

26′

Даниел Вас се възползва от пространството пред себе си и шутира мощно от дистанция. Топката обаче премина малко над напречната греда.

Снимка 535285

19′

Неуспешно центриране в наказателното поле от страна на Пиер Хойберг. Съперниковата защита изчисти топката.

10′

Срещата е спряна в 10-ата минута в чест на Кристиан Ериксен, който получи сърдечен арест миналия уикенд.

Снимка 535281

6′

Даниел Вас се извиси над съперниковата защита и засече прецизно центриране към вратата. Играчът насочи топката към долния ляв ъгъл, но Куртоа отново бе на мястото си.

5′

Йоаким Меле получи хубаво подаване дълбоко в пеналтерията. Футболистът финтира противников играч и дръпна спусъка, но Тибо Куртоа реагира добре и спаси.

2′

ГОЛ! ПОУЛСЕН! Какво начало на мача! Футболистът получи топката на границата на наказателното поле и отправи хубав изстрел по земя, насочвайки топката към долния ляв ъгъл - 1:0.

Снимка 535284

1′

Р. Сков Тросард

Дания и Белгия излизат в мач от група "В" на Евро 2020 тази вечер от 19:00 часа. На "Паркен" в Копенхаген домакините ще се опитат да измъкнат поне равенство срещу един от фаворитите в турнира, за да запазят шансовете си да продължат в следващата фаза. Катастрофалната загуба от Финландия на старта беше неочаквано, но и лесно обяснимо на фона на инцидента с Кристиан Ериксен.

Тази вечер те излизат за своя лидер и ще дадат всичко от себе си най-вече заради него.

Настроението в беглийския лагер е на другия полюс. "Червените дяволи" започнаха с убедителна победа срещу Русия (3:0), като нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си. Ромелу Лукаку вкара два от головете, а отсъствието на Кевин Де Бройне по никакъв начин не се усети. Несъмнено затвърдиха мнението, че са сред основните фаворити в турнира.

Играчите на Белгия и Дания ще прекъснат мача в чест на Кристиан Ериксен

Това заяви нападателят Ромелу Лукаку

През миналата година Дания и Белгия се срещнаха два пъти в Лигата на нациите. В Копенхаген отборът на Роберто Мартинес спечели с 2:0, а в Брюксел се наложи с 4:2. Последната победа на датчаните срещу този съперник датира от 1995 година - 3:1 в евроквалификация.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

Белгийците са в серия от 10 мача без загуба, а селекционерът им вече може да се похвали със 7 победи на еврофинали. При евентуален успех довечера, Мартинес ще се изравни с легендарния Ги Тис като треньора с най-много победи начело на "червените дяволи" на Европейски първенства.

Селекционерът на Дания Каспер Хюмланд изрази неодумението си от факта, че мачът не беше отложен след случилото се с Ериксен. В тези три дни той е имал много работа с футболистите в психологически план, а освен всичко друго отсъствието на Ериксен ще отвори сериозна пробойна в средата на терена. Очаква се неговото място да заеме Матиас Йенсен.

Белгия с Де Бройне срещу Дания?

Халфът бе заснет да пътува с отбора до Копенхаген

Капитанът Симон Кяер, който пръв се притече на помощ на колабиралия Ериксен, ще си партнира в центъра на защитата с Андреас Кристенсен, а крайни бранители ще са Даниел Вас и Йоаким Меле. Двойка вътрешни халфове ще са Томас Дилейни и Пиер-Емил Хьойберг, а офанзивното трио ще включва Юсуф Пулсен, Каспер Долберг и Мартин Брайтуайт.

Де Бройне е почти възстановен, но няма да започне като титуляр за Белгия. Ветеранът Ян Вертонген вероятно ще бъде запазен след получения удар в глезена срещу Русия, а на пейката ще остане и Аксел Витсел, който имаше проблем с ахилеса.

Възможно е Еден Азар да се появи от първата минута вместо Дрис Мертенс. Титулярните места на Лукаку и Яник Ферейра-Караско не будят съмнение, а в халфовата линия ще действат Тома Мюние, Юри Тилеманс, Леандер Дендонкер и Торган Азар.

Селекционерът на Дания възропта срещу рекцията УЕФА след ситуацията с Кристиан Ериксен

Заради коронавируса може да се отложи двубой с 48 часа, докато при сърдечен удар явно не е така, коментира специалистът