Шут на Макгин от далечна дистанция рикошира в Райс и излезе в корнер.

Топката стигна до Адамс след центриране от Тиърни отляво. Нападателят обаче не успя да отправи хубав удар и прати кълбото над вратата.

Снимка 535495

63′

Грийлиш заменя Фодън.

62′

Дайкс!!! Шотландия получи правото да изпълни корнер. Ханли свали топката за Дайкс, който насочи към вратата. Джеймс обаче изби пред голлинията.

Снимка 535494

59′

Кейн получи пред наказателното поле, направи залъгващо движение и отправи удар, който Ханли блокира.

57′

Удар на Адамс от близка дистанция е блокиран.

Снимка 535493

55′

Продължителна атака на Англия. Кейн получи в наказателното поле и върна към Джеймс на границата. Защитникът отправи удар, който мина над вратата.

48′

Маунт получи отляво, навлезе навътре и отправи силен удар, който Маршал изби в корнер.

Снимка 535492

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВАТА ЧАСТ.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първата част.

43′

Удар на Адамс от далечна дистанция е блокиран от Мингс.

Снимка 535491

30′

Спасяване на Пикфорд! Робъртсън проби отляво и центрира в наказателното поле. Топката стигна до О`Донъл на далечната греда. Защитникът отправи удар от воле, който вратарят на Англия изби.

Снимка 535490

22′

Удар от далечна дистанция на Тиърни минава над вратата.

15′

Жълт картон за Макгин.

Снимка 535488

13′

Стърлинг отне топката от Мактоминей, навлезе в наказателното поле отляво и подаде към връхлитащия Маунт, който не намери очертанията на вратата.

11′

Фодън намери Маунт пред наказателното поле. Халфът отправи удар, който рикошира в играч на Шотландия и излезе в корнер. След неговото изпълнение Стоунс остана непокрит и отправи удар с глава, който срещна гредата.

Снимка 535487

4′

Шотландия осъществи добра атака отдясно. Адамс получи в наказателното поле и отправи удар, който бе блокиран от Стоунс.

1′

Начало на мача.

1′

26. Джуд Белингам 26. Скот Маккена

Англия и Шотландия излизат днес от 22:00 часа на "Уембли" за пореден епизод от историческото им съперничество. Този път се сблъскват в двубой от група "D" на Евро 2020, а на терена ще излязат двата най-стари национални отбора на картата.

"Трите лъва" започнаха с победа над Хърватия (1:0), а "гайдарите" загубиха с 0:2 от Чехия и ново поражение днес до голяма степен ще ги лиши от шансове да се класират на осминафиналите.

Англичаните се намират в уникална форма и спечелиха всеки от последните си 7 мача, като в тях допуснаха само един гол. Показателен за класата на състава на Гарет Саутгейт е и фактът, че футболисти като Джейдън Санчо и Бен Чилуел изобщо не попаднаха в групата.

Вратарска рокада в националния отбор на Англия

Гарет Саутгейт повика заместник на контузения Аарън Рамсдейл

Напрежението със сигурност ще тегне повече над шотландците, които не само гостуват, но и трябва на всяка цена да търсят поне точка. Отборът на Стийв Кларк имаше своите шансове срещу Чехия, но отново се видя, че не разполага с достатъчно класа в атака. "Гайдарите" не са играли на финали на Европейско първенство от 1996 година. Тогава те отново се изправиха срещу Англия и загубиха с 0:2, а голът на Пол Гаскойн още се помни.

Домакините отново ще бъдат без Хари Магуайър. Въпреки че вече е възстановен от травмата си, той няма да започне, а двойка централни защитници ще са Тайрън Мингс и Джон Стоунс. Джордан Хендерсън също не е готов да започне от първата минута. Джак Грийлиш пропусна тренировката във вторник и ще остане на пейката.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

Триото в атака ще е същото от мача с Хърватия - Хари Кейн, Рахийм Стърлинг и Фил Фодън. Възможно е на левия фланг на защитата Киърън Трипиър да отстъпи мястото си на Люк Шоу, а в средата на терена ще играят Деклан Райс, Калвин Филипс и Мейсън Маунт.

Големият отсъстващ за Шотландия в първия мач беше Киърън Тиърни. Той обаче почти сигурно ще е титуляр днес по левия фланг на защитата, а Андрю Робърстън отново ще играе в по-предни позиции. Селекционерът Стийв Кларк планира няколко промени в единайсеторката. Няма да е изненада, ако от първата минута започне нападателят на Саутхамптън Че Адамс.

В исторически план Англия има 48 победи срещу Шотландия и 41 загуби, а равенствата са 25 в най-старото футболно дерби.

Франк Лампард: Браво, Англия!