Берое Стара Загора постигна втора поредна победа в Адриатическата лига за жени. В двубой от група А на турнира тимът на Тодор Цветанов надигра словенския лидер Триглав със 70:57, след като водеше значително през целия мач, който бе и първо домакинство за българките. Така до момента заралийки продължават без загуба, а съперникът им има победа и загуба.

Берое започна отлично мача и лесно си осигури 11 точки аванс след първия период. Съперникът успя да спечели втория период и на почивката свали изоставането си до 7. Българките обаче се върнаха още по-силни през второто полувреме и отново направиха бързо двуцифрена преднина, която запазиха до края на двубоя.

Моник Рийд бе в основата за победата с дабъл-дабъл от 19 точки и 16 борби, а по 13 отбелязаха Мария Желязкова и Келиндра Закъри, която овладя и 7 борби.

За Триглав Ребека Абрамович бе над всички със 17 точки, а 12 и 8 борби имаше капитанката Зива Здолсек.

В следващия кръг на 26 октомври българския тим гостува на босненския Плейоф Хепи.