Берое (Стара Загора) спечели първия си мач във финалната осмица на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Българският отбор спечели срещу сръбския Цървена Звезда у дома с 93:75 (22:12, 24:13, 17:33, 30:17).

Мачът беше решен още през първото полувреме. След серия от 18:2, старозагорки се оттеглиха на почивката с аванс от 21 точки - 46:25. Сръбкините се опитаха да се върнат в мача в третата четвърт, но в последната след серия от 13:2 Берое сложи край на спора.

Моник Рийд завърши с 28 точки и 17 борби за Берое, а 17 и 5 борби добави нейната съотборничка Зорница Костова. За гостите с 18 точки се отличи Александра Катанич.

В следващия кръг на турнира Берое гостува на Будучност. Старозагорки са на първо място в класирането с актив от 13 точки.

Берое завърши годината с убедителна победа в Адриатическата лига

В следващата фаза ще играе с четвъртия от другата група

Другият наш представител в турнира Монтана 2003 постигна победа с 96:87 (21:18, 27:23, 28:25, 23:24) като гост Плейоф (Сараево).

Гостенките започнаха силно и спечелиха първия период с 21:8, а на почивката имаха аванс от 48:41. След края на третата част Монтана 2003 дръпна с 10 точки преднина. В последната четвърт Плейоф опита да намали пасива си, като разликата падна до само 4 точки. Монтана отвърна с добра игра в атака и отново възстанови аванса си, който беше достатъчен за успеха.

Най-резултатна за българките беше Радостина Димитрова с 25 точки. Нейната съотборничка Шарел Алън добави още 19 точки. За състава на домакините 27 точки вкара Николина Делич.

В следващия си двубой воденият от треньора Стефан Михайлов състав ще играе у дома срещу Партизан (Белград).

Във временното класиране едноличен лидер е Берое с 6 победи и 1 загуба,от Будучност и Монтана с по 5 победи и 2 загуби.