Берое (Стара Загора) приключи участието си в груповата фаза на Адриатическата лига за жени с нова убедителна победа. Тимът на Таня Гатева надигра като гост сръбския ЖКК Кралево със 79:66. Старозагорки си бяха осигурили първото място в група "А" още преди изиграването на този мач. Те приключиха с актив от 7 победи и само 1 поражение.

Берое започна силно мача и още отначало поведе с 10 точки. Домакините допуснаха доста грешки, а българският тим се възползва и наказваше с бърза атака всяко тяхна грешна топка, за да увеличи аванса си до близо 20 на почивката.

През второто полувреме баскетболистките от Кралево се опитаха да обърнат резултата, но беройки успешно парираха техните опити и не позволиха разликата да падне под 10 точки.

Моник Рийд бе в основата за победата с 20 точки, а 17 точки и 6 борби имаше Келиндра Закъри.

За ЖКК Кралево Анделина Радевич бе най-резултатна с 15 точки Анджови Ахоефа вкара 12. Тамара Баич,която игра няколко сезона в България, имаше 11 точки, а 10 точки и 7 борби добави Ивана Серич.

В следващата фаза предстои Берое да срещне четвъртия отбор от група В, който ще бъде между отборите на Бадел 1862 и Цървена Звезда. Там ще се играе до две победи от три мача.