Макаби Тел Авив стана вторият тим след Барселона, който се класира за Финалната четворка на баскетболната Евролига. Израелският гранд отстрани Армани Милано, след успех с 86:66 точки в четвъртия мач от серията и с общ резултат 3-1 победи не позволи на италианците да играят в домакинския си Файнъл Фор.

Именно италианският град Милано ще приеме четирите най-добри отбора на Стария континент между 16-и и 18-и май. Макаби пък се класира за полуфинал за първи път от 2011-а година насам.

В другите две срещи гръцките грандове Олимпиакос и Панатинайкос успяха да докарат четвъртфиналните серии до пети решителни мачове след като изоставаха с 0:2. Олимпиакос надви над надви Реал Мадрид със 71:62 точки.

Панатинайкос изравни четвъртфиналната серия срещу ЦСКА Москва на 2-2 победи. В мач №4 двата тима предложиха изключително много емоции на зрителите, а в края драматичен успех извоюваха "зелените" от Атина със 73:72 след продължение. В петък (25 април) двата тима ще се срещнат в Русия, за да определят кой ще се класира за финалната четворка.

ПАО бе много близо да спечели още в редовното време, но допусна Виталий Фридзон да отбележи в последната секунда и да изравни. Преди това Роко Лени Укич вкара един от два наказателни удара и така това остави шанс на гостите. В допълнителните пет минути ЦСКА поведе с три точки при оставащи 47 секунди. Още в ответната атака обаче Антонис Фоцис изравни с тройка, а 8 секунди преди края Димитрис Диамантидис вкара два наказателни удара за ПАО. Малко преди сирената Сони Уиймс бе фаулиран, но вкара само един от двата наказателни удара, а въпреки че тимът му овладя топката, не успя да отбележи.

В полуфиналите на 16-и май Барселона ще играе с победителя от двойката Реал- Олимпиакос, а Макаби очаква победителя от сблъсъка Панатинайкос-ЦСКА Москва.