Левски Лукойл записа втора победа в груповата фаза на ФИБА Къп. "Сините" надвиха с 94:86 финландския Катая в зала "Универсиада".

Така тимът на Тити Папазов продължава да е със стопроцентов актив от началото на надпреварата.

Следващата седмица в последното си домакинство Левски Лукойл ще приеме Арис (Солун), а след това влиза в серия от три поредни мача като гост.

Българският шампион започна колебливо мача, но в края на първата част направия серия от 11:1, с която натрупа двуцифрен аванс.

В десетте минути след почивката домакините тотално съкрушиха съпротивата на съперника и ограничиха финландците до само 8 точки, в резултат на което поведоха със 73:49 преди финалната част. Със силна финална четвърт Катая намали пасива си до 8 точки.

Калоян Иванов вкара 20 точки за Левски Лукойл, а брат му Деян добави 15. Патрик Рембърт завърши с 19 пункта, а с 14 остана Божидар Аврамов.