Берое (Стара Загора) постигна много ценен успех с 65:56 при гостуването си на Будучност в Подгорица в мач от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол при жените, в която участват най-добрите 8 тима. Победата, която позволи на българките да излязат начело във временното класиране, е 7-а в надпреварата при само едно поражение.

Берое започна много силно срещата и натрупа преднина от 11 точки още след първата четвърт след 24:13. Опитите на домакините да направят обрат се оказваха безрезултатни. Единственият критичен момент настъпи 2 минути преди финалната сирена, когато Будучност стопи разликата до само 4 точки при 56:60. Беройки обаче не допуснаха изненада и спокойно доиграха срещата, реализирайки още 5 точки.

Моник Рийд беше най-полезна за победата с 23 точки и 12 борби. "Дабъл-дабъл" срещу името си записа и Келиндра Закъри - 15 точки + 11 овладени топки. Джазмин Пъркинс реализира 11 точки и открадна 6 топки от съперниковите баскетболистки. За Будучност Кристина Топузович се отличи с 12 точки и 9 борби.

Така челото в класирането беше окупирано от двата български отбора. Берое е първи със 7 победи и 1 загуба, пред Монтана 2003 с 6/2. С 6/2 е и третият Целье, а Будучност е четвърти с 5/3.

Монтана 2003 с убедителна победа в Адриатическата лига

Излезе начело в класирането

В следващия кръг, на 1 февруари от 18:00 часа в Стара Загора, е българското дерби Берое и Монтана.