Монтана 2003 постигна втора поредна победа във групова фаза (Суперлига) на Адриатическата лига по баскетбол за жени. В Монтана отборът се наложи с категоричното 87:65 (26:18, 17:23, 27:18, 17:6) срещу Партизан.

Мачът беше равностоен до средата на третата част, когато разликата беше само 1 точка. Тогава само за 4 минути домакините взеха аванс от 11 точки след серия от 13:3. В четвъртата част на полето имаше само един отбор. След решителна серия от 17:2 Монтана 2003 си осигури успеха.

Убедителна победа на Монтана 2003 в Скопие

Води в класирането в група "Б"

Шарел Алън се отличи с 20 точки, 8 асистенции и 6 борби за Монтана 2003. Нейната съотборничка Лиза Бърджис добави още 16 точки, а Радостина Димитрова вкара 12 точки. За Партизан с 20 точки завърши Иванка Матич.

Специален гост за мача беше шефът на Адриатическата лига - Сърбобран Филипович, който беше в компанията на кмета на Монтана - Златко Живков.

Българският отбор има актив от 6 победи и 2 поражения и запазва шансовете си за класиране в първата четворка и в момента оглавява класирането. Другият наш представител Берое е с баланс 6/1 и при успех днес може да излезе начело.