Отборът на Барселона пропусна възможността да се класира за финалната четворка на Евролигата. В четвъртия мач от четвъртфиналната серия срещу Локомонив Кубан, каталунците загубиха с 80:92 след продължение. В редовното време двубоят завърши 76:76.

Така участнвикът във финалната четворка ще бъде определен в решителен пети мач, който ще се проведе на 26 април в Русия.

Двубоят беше белязан от множестно обрати и непрекъсната гонитба в точките. В края на двубоя руснаците поведоха със 7 точки и вече се виждаха победители. С много воля и силен финален щурм Барселона успя да изравни и да вкара мача в продължение. Но в него те просто се сринаха. За пет минути те отбелязаха едва четири точки и допуснаха цели 16, което ги лиши от възможността да приключат серията у дома.

Антъни Рандолф беше най-полезен за успеха на Локомотив с 28 точки и седем борби. Виктор Клавер се отличи с дабъл-дабъл - 17 точки и 10 борби. За Барселона Хуан Карлос Наваро отбеляза 19 точки, а Анте Томич добави 18. Българският национал Александър Везенков не се появи в игра за каталунците.

Останалите три участника във финалната четворка отдавна са ясни. ЦСКА (Москва) очаква победителя от сблъсъка между Барселона и Локомотив, след като отстрани Цървена звезда с 3:0.

В другия полуфинал ще се срещнат Фенербахче и Лаборал куча, които също спечелиха с 3:0 четвъртфиналните си серии съответно срещу Реал (Мадрид) и Панатинайкос.