Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 12332

Юнайтед не си даде зор срещу Зоря, но хвана последния влак за елиминациите (ВИДЕО)

"Червените дяволи" се разминаха с Лудогорец

89′

Жълт картон за Ерик Баий.

88′

ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! 0:2!! ИБРАХИМОВИЧ! Две минути преди края на срещата остана време и за Златан Ибрахимович, който съумя да реализира дежурното си попадение. Пол Погба демонстрира отличен поглед върху играта, извеждайки шведа сам срещу Левченко. За Ибра пък остана най-лесното и хладнокръвно прати коженото кълбо в незащитения ъгъл на младия украинец.

85′

Последна промяна и в редиците на Юнайтед.

83′

Първи жълт картон в мача. Заслужи си го Андер Ерера.

73′

Последна промяна в състава на Зоря.

72′

През последните минути Зоря поглежда далеч по-смело към вратата на именития си съперник. Опасността главно идва от представянето на младия нигериец Емануел Денис, който на два пъти имаше отличен шанс да огорчи "червените дяволи".

70′

Уейн Руни също напуска игра.

64′

Хуан Мата отстъпва мястото си на терена на Джеси Лингард.

55′

ИБРА! Юнайтед можеше да реши всички в този мач още в 55-ата минута, ала късметът не бе със Златан Ибрахимвич. Шведът отправи изстрел без подготовка от опасна позиция, ала Левченко се бе позиционирал акуратно и улови.

53′

Втора смяна в лагера на Зоря.

50′

Промяна на върха на атаката. Зоря ще търси нещо различно чрез нигерийския нападател Денис.

48′

ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! МХИТАРЯН 1:0!! Подновяването на играта донесе много радост за гостите. Селекцията на Жозе Моуриньо реализира гол още в 48-ата минута, а автор на попадението стана уж нароченият за гонене от Специалния - Хенрих Мхитарян. Арменецът открадна една топка в центъра, след което с фантастичен индивидуален рейд задмина двама бранители на Зоря и с лекота преодоля безпомощния Левченко.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Секунди преди почивката "червените дяволи" имаха отличната възможност да се поздравят с гол. Първо Леченко изби с върха на пръстите си удар на Уейн Руни, а при последвалия корнер и образувалото се меле, Маркос Рохо прати коженото кълбо малко над горната греда.

38′

Когато нещата не се получаваха по "нормалния" начин, звездите на Юнайтед пробваха да променят статуквото с красиво отиграване. В 38-ата минута Ерик Баий блесна с акробатична задна ножица след корнер, която обаче не затрудни по никакъв начин вратаря Левченко.

30′

Източноевропейските страсти си проличаха най-силно в 30-ата минута, когато феновете на Зоря хвърлиха бомбичка на няколко метра пред стража на гостите Ромеро. За радост на аржентинеца, взривът го "рани" само психически.

17′

ПОГБА! Този път мерникът на френската звезда е далеч по-добър. Поредният му опит за удар от сериозно разстояние премина опасно близо до лявата греда на Левченко.

9′

ШАНС ЗА ЗОРЯ! Първото сериозно предизвикателство в този двубой бе отправено от домакините. Продължителна атака на Зоря завърши с подаване към Игор Харатин, който от границата на наказателното поле отправи много тежък изстрел. Серхио Ромеро обаче бе на своето място и изби, а при добавката ударът на Петриак облиза външната част на мрежата.

7′

Много несериозен удар от далечна дистанция на Пол Погба, който не затрудни по никакъв начин стража на Зоря.

2′

Времето в украинската столица ще затрудни максимално и двата отбора. Теренът е твърд, което предвещава много физически сблъсъци и лимитира красивите отигравания до минимум.

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА. Двубоят започва с минута мълчание в памет на загиналите в самолетна катастрофа футболисти на Шапекоенсе.

44. Вячеслав Чешер 27. Маруан Фелайни

Отборите на Зоря (Луганск) и Манчестър Юнайтед се изправят един срещу друг в мач от последния кръг на груповата фаза в Лига Европа. И докато за украинците срещата е просто за престиж, то "червените дяволи" се нуждаят от задължителни три точки, които ще им осигурят участие в елиминационната фаза на втория по сила европейски клубен турнир. От значение ще бъде развитието и на другия двубой в групата - Фейенорд-Фенербахче.

Към днешна дата Юнайтед заема второ място с актив от 9 точки. За разлика от предишните мачове в надпреварата, Жозе Моуриньо гласува доверие на всички свои основни футболисти. Единствените, които пропускат битката са контузените Люк Шоу и Крис Смолинг. Английският гранд вече нееднократно е демонстрирал, че Лига Европа не е основен приоритет, но с оглед случващото се на домашната сцена, нищо чудно именно трофеят тук да се яви спасителен за сезона на Златан Ибрахимович и компания.

УЕФА: Температурата в Украйна все още е много ниска, мачът на Юнайтед със Зоря е под въпрос

Днес Луганск приема „дяволите” на стадион „Черноморец”

Зоря определено не се намира в най-добрата си форма, тъй като няма спечелен двубой от 30 октомври. От тогава селекцията на Юри Вернидуб е инкасирала 3 равни и 3 загуби във всички турнири. Наставникът ще бъде затруднен допълнително от контузиите на Гордиенко и Каменюка, докато бранителят Собол ще изтърпява наказание заради получен червен картон в предния мач.

Уест Хям приютява бездарния Фелайни

Белгиецът е съсипван от критиките на всевъзможни специалисти

Добре известен факт е, че поради размирната ситуация в Украйна, Зоря не може да домакинства на своя стадион и ще посрещне именития си съперник на спортното съоръжение "Черноморец" в град Одеса.

Първата битка между двата тима завърши с минимален успех за Юнайтед, когато попадението отбеляза Златан Ибрахимович.

Жозе категоричен: Юнайтед иска да спечели Лига Европа, но Зоря не е лесен съперник