Отборът на Виляреал даде сериозна заявка за класиране на 1/16-финалите на турнира Лига Европа, след като се наложи над Динамо (Загреб) с класическото 3:0 като домакин. Като цяло испанците бяха по-добрия отбор на терена през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с победата.

Срещата започна доста равностойно, а първото по-добро положение дори се откри пред гостите. В 10-ата минута Луис Ибанес можеше да открие резулата, но ударът му с глава мина покрай гредата.

В 24-ата минута „Ел Мадригал" изригна, когато съдията даде дузпа за домакините. Зад топката застана Джузепе Роси, който с хубав удар излъга вратаря и вкара за 1:0.

След почивката Виляреал натисна още повече и логично създаде няколко отлични положения за гол. При едно от тях в 59-ата минута Кани нацели гредата. Само няколко минути по-късно най-добрият на терена Джузепе Роси асистира на Рубен, който нямаше проблеми да направи 2:0. В 8-ата минута Нилмар пусна към Роси, който отбеляза втория си гол за крайното 3:0. Преднината на домакините можеше да стане още по-солидна, ако Маркос Сена бе отбелязал от дузпа в 87-ата минута.

В другия мач от същата група ПАОК и Брюж завършиха 1:1.